Injury news

Thomas Vermaelen je připraven v sobotu na Evertonu učinit svůj první skutečný debut, avšak manažer Arsene Wenger přesto postrádá několik zraněných pro úvodní kolo Premier League.

Belgičan přišel o konec předsezoní přípravy kvůli potížím s kolení šlachou, ale vrátil se ve středeční večer, kdy odehrál za svou vlast 45 minut.

Toto je ta světlejší stránka Injury news. Ta tmavší má podobu možnosti, že by Wenger mohl být v sobou hned bez 6 hráčů. Tomáš Rosický (kolenní šlacha) a Samir Nasri (zlomená noha) již byli mimo, když manažer mluvil pro Arsenal TV Online ve čtvrtek odpoledne. Avšak, v tomto interview manažer vyřadil Thea Walcotta (záda), Johana Djouroua (koleno) a Lukasze Fabianskiho (koleno), zatímco start Abou Diabyho (tříslo) je na pochybách .

„Máme pár potíží,“ připouší Wenger. „K dispozici není Theo Walcott (záda). Diaby má drobný problém s třísly, ale mohl by být v pořádku.

„Také jsme ztratili Johana Djouroua a Lukasze Fabianskiho díky zraněním. Lukasz podstoupil operaci chrupavky. Bude out dva měsíce. Johan má problém s kolenem, který zabere nějakou dobu na léčení – jeden měsíc.

„Thomas Vermaelen odehrál za Belgii 45 minut a vše šlo bez problémů, takže bude k dispozici.“

Rosický a Nasri přišli k jejich problémům v přípravě. Oba záložníci pracují na svém návratu, ale ikdyž se oba uzdraví, budou potřebovat nějakou dobu na rehabilitaci.

„Tomáš Rosický je out na dva týdny,“ říká Wenger. „Samir Nasri tři a půl týdne. Ale bude trvat 6 nebo 7 týdnů než bude připraven naplno trénovat.“

/arsenal.com/