Injury News – Fábregas stihne Barcu, van Persie a Walcott ne

Robin  van Persie bude chybět nejméně 3 týdny z důvodu zranění kolene, které si přivodil ve finále Carling Cupu.

Holanďan se zranil při vyrovnávacím gólu Arsenalu v prvním poločase. Se zraněním bojoval až do 68. minuty, kdy byl vystřídán.

Arsène Wenger v úterý pro TV Online potvrdil rozsah problému a že útočník bude mimo na klíčový zápas v Lize Mistrů proti Barceloně příští týden.

Cesc Fábregas by se mohl stihnout zápas proti Barceloně, účast Walcotta je vyloučená.

 

Alex Song v neděli také utrpěl zranění kolene a zmešká středeční opakovaný zápas pátého kola FA Cupu s Leyton Orientem, ovšem na zápas v Lize Mistrů by měl být fit.

 

Laurent Koscielny si přivodil menší svalové zranění ve Wembley a bude odpočívat proti soupeři z League One. Stejně jako na Brisbane Road, v bráně bude Manuel Almunia a Wojciech Szczesny na lavičce. Je pravděpodobné, že nastoupí Abou Diaby, který byl vynechán ze sestavy ve Wembley.

Ovšem nejvíce informací bylo o van Persiem.

 

„Naneštěstí informace ze scanu se ukázaly být velmi špatné a bude mimo určitě na minimálně tři týdny,“ řekl Wenger. „Může to být i déle. Nejkratší prodleva, jakou si můžeme představit, jsou tři týdny, takže je určitě mimo na zápas s Barcelonou“.

„Alex Song má také problém s kolenem. Naštěstí z jeho scanu máme dobré zprávy, je to pouze krev z kopance do vnější strany kolene. Je mimo na zápas proti Leyton Orient a šance na nastoupení v sobotním zápase je velmi malá. Proti Barceloně už jsou šance vyšší“.

Koscielny má natažený sval. Je také trochu unavený, takže si bude moci oddechnout“.

Almunia potřebuje hrát, takže nastoupí v základu, Wojciech je v pořádku a bude na lavičce“.

Diaby nebyl v nedělní sestavě. Chtěl jsem být opatrný s jeho stavem. V této sezóně zmeškal hodně zápasů a z důvodu intenzity finálového zápasu jsem nechtěl nic riskovat. Ve středu večer bude hrát.“

„S Cescem to vypadá nadějně (pro ten zápas, tedy Barcelonu),“ řekl v úterý Arsene Wenger pro TV Online. „Dobře a rychle se zotavuje. Je to možné.“

V zápase se Stoke přišel Arsenal také o služby Theo Walcotta. Křídelník je mimo hru proti Barceloně v odvetě vyřazovacích bojů Ligy Mistrů na Nou Campu a do uzdravení stále zbývá 14 dní.

„Je mimo,“ řekl Wenger. „Říkali jsme, ode dne, kdy se zranil proti Stoke, můžete počítat tři týdny.“

 

 

/arsenal.com/