Injury news: Návrat Bendtnera a Walcotta

Do sestavy na nedělní zápas proti Blackburnu na Emirates Stadium se vrací Nicklas Bendtner a Theo Walcott, ale bude chybět Eduardo.

Mladý anglický reprezentant v letošní sezóně ještě za Arsenal neodehrál žádný zápas z důvodu zranění zad. Ale v úterý nastoupil v základní sestavě proti výběru Olympiakosu U-20 a objeví se i v nominaci na Blackburn.

Nicklas Bendtner se dával dohromady po víkendové autonehodě, ale chybět bude Eduardo, kterému se zhoršilo jeho svalové zranění.

“ Bohužel přišli jsme o Eduarda, poté co nastoupil proti Olympiakosu.“

“ Byl to risk a jeho svalové zranění se zhoršilo. Bude chybět. Je to zranění stehenního svalu a v poslední době se s tímto problémem potýkal velmi často. Ale Walcott a Bentdner jsou k dispozici.“

Manuel Almunia (infekce dýchacích cest) chybí od 12 září, kdy jsme prohráli s Manchesterem City. Španělský golman by se měl v nejbližší budoucnosti vrátit, ale z největší pravděpodobnosti to nebude tento víkend.

“ Manuel je blízko návratu. V pátek nebo sobotu podstoupí zdravotní testy, ale vypadá to nepravděpodobně, že bude připravený na nedělní zápas.“

Po reprezentační přestávce by se měli vrátit k tréniku dvojice dlouhodobých marodů – Lukasz Fabianski (koleno) a Samir Nasri (zlomená noha).

“ Poté, co skončí reprezetační přestávka by se měli oba zapojit do plného tréninku. Budou potřebovat trošku času, aby se vrátili zpět na hřiště.“

/arsenal.com/