Injury news před Brightonem.

V sobotu nás čeká utkání proti Brighton & Hove Albionu. K dispozici bude mít Mikel Arteta téměř celý tým. Kdo však zůstane mimo hru?

Granit Xhaka
Pravé koleno. Během zápasu se Spurs se Granit zranil, vyšetření a skeny potvrdily, že Xhaka utržil vážné poranění mediálního vazu v koleni.

V úterý se po konzultaci se specialistou rozhodlo, že Granit nepotřebuje operaci. Granitova rekonvalescence začne ihned a jeho návrat se plánuje přibližně za tři měsíce. Všichni v klubu jej podporují a tvrdě pracují na tom, aby se mohl Granit vrátit na trávník v co nejkratší době.

Všichni ostatní hráči prvního týmu jsou fit a k dispozici pro zápas.

/arsenal.com/

Tags: , , , ,

Komentáře

 1. Feri (karma: 6381) #1

  Xhaka má hodně pevné zdraví a navíc je řekl bych dost zodpovědný takže čekám jeho návrat možná i dříve ?
  – Hlavně se z toho „neposrat“ a nezacit nasazovat Elnenyho nebo Nilese.
  – Brightonu bude nejspíše chybět Bissouma což je jako kdyby nám chyběl Partey. Proti CP nehráli žádný zázrak minulý zápas. Hlavně si musíme dát pozor na standardky a pokud budeme držet míč a hrát aktivně dopředu jako proti Tottenhamu první poločas tak bychom je měli kvalitativně přejet.

 2. Doktor (karma: 1390) #1

  Tohle je fakt podpásovka. Granit se nám totiž za kalendářní rok 2021 rozehrál do vskutku zajímavého hráče, který má dosti komplexní charakteristiky. Jeho vliv v šatně je dobře známý, na tréninku bývá první, vyžaduje profi přístup k fotbalu i po ostatních. Už v závěru minulé sezóny se nadechoval k lepším výkonům, na Euru to potvrdil a nyní jsem z něho konečně měl pocit, že i přes přetrvávající „Xhakoviny“ to dokáže vybalancovat právě smrtícími through-bally, kterých měl proti Slepicím nespočet. A hlavně tenhle aspekt jeho hry jde znatelně nahoru, on to oko na dobrou přihrávku prostě má a je škoda, že už to přestal zkoušet z dálky, má v noze slušný dynamit.

  Tím ho samozřejmě nevynáším do nebes. Ale je to fakt dobrý profík co na hřišti vždy nechá 100% a upřímně s ním nemám nejmenší problém. Chybět bude, moc mu přeju ať využije čas s rodinou na maximum a vrátí se nažhavený na fotbal. Velká šance zejména pro Sambiho, zřejmě je to také správný charakter a snad se dokáže s Thomasem dobře sehrát.

  Mimochodem, když se to udělá správně, klidně by tohle Xhaku mohlo nakopnout k většímu klidu na míči a méně zkratovitému jednání. Teď si dlouho nezahraje s míčem a na to on není zvyklý, získá trochu odstup, „vypne“. Hlavně doufám, že to nepovede k drobným krátkodobým zraněním. Držím palce!

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.