Injury news před Sheffieldem United

V sobotu nás čeká zápas s týmem, který je v tabulce o pár příček výše než my – doma hostíme Sheffield United, který letos hraje v opravdu úchvatné formě.

Náš zdravotnický tým poskytl nejnovější informace o zraněných hráčích.

Héctor Bellerín
Natažený pravý hamstring. Před zápasem se Sheffieldem ještě projde závěrečnou prohlídkou.

Calum Chambers
Levé koleno. Přetržený přední křížový vaz v zápase s Chelsea 29. prosince. Operace byla úspěšná. Rehabilitace zabere šest až devět měsíců.

Sead Kolasinac
Levé stehno. V příštím týdnu projde prohlídkou. Na domácí utkání proti Sheffieldu nebude k dispozici.

Kieran Tierney
Pravé rameno. Vykloubené rameno v zápase s West Hamem 9. prosince. Operace byla úspěšná. Rehabilitace zabere okolo tří měsíců, do plného tréninku by se měl vrátit v březnu.

Pierre-Emerick Aubameyang
Suspendován. Po udělení červené karty v zápase s Crystal Palace bude Pierre chybět následující tři zápasy (Sheffield United (d), Chelsea (v), Bournemouth (FA Cup – v)).

Na naše marody se novináři ptali i našeho trenéra na dnešní tiskové konferenci. Bude podle něj Sead Kolasinac k dispozici na sobotní zápas? A co Lucas Torreira?

Mikel prozradil, že náš zdravotní tým bude velmi pečlivě dohlížet na oba tyto hráče předtím, než udělají závěrečné rozhodnutí.

„Lékaři Seada stále prohlíží, včera podstoupil normální trénink. Cítí se mírně nekomfortně, víme, že v této sezóně měl pár drobných trablů, takže jej musíme prohlédnout a zjistit, zda bude na sobotu fit nebo out.“

„Je to spojené s jeho bokem, vytváří se nějaká bolest ve svalu. Je to tvrdý chlap, chce trénovat, chce hrát a doufejme, že bude k dispozici na víkend.“

„S Torreirou je to velmi podobná situace. Také včera trénoval, není ještě na 100 % přesvědčivý, takže musíme počkat a pak uvidíme.“

„Héctor s námi již trénoval několik posledních dní, vypadá mnohem ostřeji, mnohem lépe. Ještě bude potřebovat pár tréninkových lekcí než bude připraven naskočit do utkání, ale vypadá mnohem lépe.“

/arsenal.com/