Injury news před Sheffieldem

Mikel Arteta a jeho lékařský tým tento víkend určí, zda budou Thomas Partey, Oleksandr Zinčenko, Takehiro Tomiyasu a Gabriel Jesus k dispozici před pondělním výjezdem do Sheffieldu.

„Thomas absolvoval trénink před posledním zápasem a nyní absolvoval dva tréninky po sobě, takže v pondělí by měl být součástí týmu,“ sdělil Mikel na předzápasové tiskové konferenci.

„Zinčenko a Tomiyasu možná budou připraveni, ale musíme počkat, zejména s ohledem na poslední dva tréninky, které máme v sobotu a v neděli. Pokud se budou jevit dobře, mohli by být k dispozici v pondělí.“

Co se týče Jesuse, Mikel neočekává, že by náš brazilský útočník nastoupil proti Blades na 90 minut, ale může být součástí základní sestavy.

„Je dostatečně fit, ale celý zápas zatím nezvládne. Proti Newcastlu jsme nechtěli riskovat,“ dodal. „Samozřejmě ho potřebujeme mít fit. Je pro nás obrovsky důležitým hráčem, ale chceme se ujistit, že hráče využijeme ve správný moment.“

Jurrien Timber nebude součástí pondělní sestavy, přestože pokračuje v rekonvalescenci po dlouhodobém zranění zkříženého vazu. Ve středu se již zapojil do tréninku s prvním mužstvem na Emirates Stadium.

arsenal.com