Injury news před zápasem s Bournemouthem

Pierre-Emerick Aubameyang
Suspendován. Vynechá zápas s Bournemouthem.

Calum Chambers
Levé koleno. Podstoupil úspěšnou operaci. Rehabilitace bude probíhat šest až devět měsíců.

Sead Kolasinac
Natažené levé stehno. Do plného tréninku by se měl vrátit v průběhu zimní pauzy po zápase s Burnley.

David Luiz
Suspendován. Vynechá zápas s Bournemouthem.

Reiss Nelson
Pravý hamstring. Do plného tréninku by se měl vrátit v průběhu zimní pauzy po zápase s Burnley.

Sokratis
Po nemoci je zpět v plném tréniku. Před zápasem projede kontrolou.

Kieran Tierney
Pravé Rameno. Vykloubené pravé rameno. Kieran se zotavuje po operaci, rehabilitace má trvat tři měsíce. V březnu se vrátí do plného tréninku.

Arsenal.com

Komentáře

   • Feri (karma: 5885) #1

    Aubovi je 30 a je to hrot, Martinellimu je 18 a nejhorší by bylo ho utavit v tomto věku, Pepe se aklimatizuje… Já četl že by mohl přijít za 30- 35 M (odcházel za 70 do atletika a Arsenal o neho hodně stál), to je částka jako za Iwobiho, je to obrovský talent navíc další Francouz co by si zřejmě rozuměl s Aubou/Lacou/Pepem. Je mu čerstvě 24, já bych ho za tu částku určitě bral, samozřejmě je ale priorita na jiných postech.

     • Feri (karma: 5885) #1

      Nelson se letos určitě nejeví jako hotový TOP hráč do základu. Saka má potenciál ale je ještě mladý. Spíš si říkám pokud opravdu Auba chce do barcy tak to stojí asi za zvážení protože mu další rok bude 31 a jeho hra je založena na rychlosti a výbušnosti, navíc bych mu to docela i přál zahrát si s Messim a vyhrát trofeje…. Samozřejmě ne zadarmo, bral bych výměna kus za kus za Dembeleho který nedostává tolik prostoru, ale je to výborný top hráč a stále 22 let. Hrot by byl Laca/Nketiah případně koupit cavaniho

      |
     • XhakaBoy (karma: 1164) #1

      Křídelníci nejsou takoví, že byste mohli jen vyjmenovávat jména na post a říkat si kolik máme křídelníků… to je obrovský omyl a velká blbost. Typická ukázka je Guardiola a jeho sbírka: Levonohý LK Sané, Pravonohý pravý křídelník Bernardo Silva, Levonohý pravý křídelník Mahrez a pak Já umím obě křídla a jsem na nich králem pravonohý Sterling… a to do toho ještě nepočítám schopnosti a typologie. Rychlý sterling, Headless dribbling chicken Sané, Raumdeuter Silva atd…..
      Takže promiň, ale vždycky když slyším, že na křídla už máme a výčet hráčů, kterým navíc ani nebylo 20, tak se nemůžu než posr… smíchy.
      Arteta se učil od Guardioly, náš styl hry(jeho útočná i obraná fáze) se tomu Guardiolovu podobá jak vejce vejci. Je tu ale problém… to co si může Guardiola dovolit s tím neomezeným budgetem a dlouhým výčtem již koupených hráčů je nesrovnatelný. On si může sestavu volně měnit, jak uzná za vhodné. Když potřebuje v zápase držet šířku, tak dá na LK Saného, na PK Sterlinga a pod ně na CM duo Silva Bruyne a může hrát na underlapy. Když chce naopak přehustit střed, tak dá Sterlinga na LK, Mahreze a Cancelo se Zinchenkem dělají overlapy, když je potřeba. Až na stopery co se mu zranili neomezený počet kombinací, kdy každá je jiná a každá je smrtící.
      A teď nechci snižovat hráče Arsenalu, to vůbec ne, ale uvědomte si, že s tím kolosem jakým je City a nebo LP musí bojovat a všichni chceme, aby jednoho dne(a to co nejdřív) těmto kolosům konkurovali. A teď ti naši křídelníci:
      Martinelli- pravonohý rychlý s dobrou kontrolou míče, ale určitě ne rozený dribbler- očividně supr talent, všichni ho tady máme rádi, ale nemá se vedle koho rozvíjet, nikdo mu nedělá konkurenci, Auba NENÍ KŘÍDELNÍK a ani teď svým způsobem nehraje křídlo, to teď hraje Kolasinac. Auba se stahuje do středu, nedrží šířku jindy, než při bránění, a to z něho křídelníka nedělá.
      Saka- levonohý levý křídelník -mladý, sice ukázal že má jistou úroveň, ale dle mého názoru to ještě nestačí, chce to získat zkušenosti a dovednosti. Není z těch co by udělali kličku v přímočarém běhu 1v1… on radši rychlostí obejde a nacentruje, takových křídelníků je v dnešním fotbale asi nejmíň potřeba a já se MA vůbec nedivím, že ho na LK necpe, ba že se dokonce snaží(alespoń co jsem slyšel, nevím co je na tom pravdy) udělat z něj levého wingbacka, k čemuž je naopak tato schopnost užitečná
      Nelson- pravonohé pravé křídlo-sice už si zahrál i na levém křídle, ale chybí mu rozhodnost, nemá podle mě ani dostatečnou dynamiku(zatím) na to, aby hrál inside forwarda na levém křídle, takže musí hrát na pravém křídle a tam držet šářku, což z něho vlastně dělá zrcadlové přetočení Saky- o jeho nedostatku zkušeností se asi není v jeho 20 letech ani třeba se bavit
      Pepe- náš JEDINÝ hotový křídelník nějakých kvalit- já bych řekl světových kvalit, no nevím jak by souhlasili ostatní, to nechám na nich. – i on má své mouchy, ale svou hrou dokazuje, že na to má motat hráče, navazovat na sebe hráče a pomáhat tím otevírat prostory v obraně soupeře.
      konec……

      Takže z tohoto prostého zhodnocení situace neexistuje možnost, že by někdo řekl, že nás na křídle bota netlačí… to je hloupost. Do základu nám chybí ještě nejméně tři hráči… a žádný post nemá hierarchickou prioritu, protože když se sere jedna část hřiště,tak celý systém podléhá domino efektu a nakonec se rozpadne celý.
      Co nám tedy chybí:
      Hotové levé křídlo- Thomas Lemar může být jen spekulace, ale kdyby to byla pravda, tak se osobně hodně divím, nad výběrem, protože on je Levonohé levé křídlo a my nemáme target mana v útoku, takže jeho využitelnost by byla nízká, očekával jsem spíš někoho pravonohého jako je třeba Zaha, který uhraje obě křídla. Je velká otázka a na to bych se rád zeptal Ljunberga nebo Boulda, jak je na tom vlastně Martinelli. Jakou mentalitu má vlastně takový hráč. Pokud by byl uvažováním jak CR7 před léty, tak vůbec není třeba už pravonohého křídelníka kupovat. Nebudeme mu ubírat čas na hřišti a zkusíme z něho do jeho 20 udělat World-class křídlo. Nevím ani jak je to vlastně s jeho vztahem ke křídelním prostorám, protože on by prý měl být primárně útočník(CF), ale když vidím jak se mu daří na křídlech,tak je ho na CF podle mého škoda. Hodně otazníků a odpovědi má pouze trenérský tým Arsenalu. A ještě zpět k Lemarovi. Takhle bych ho spíš typoval jako náhradu za Özila.. něco jako byl Miky a Ramsey za Emeryho, taková ta typická pressující 10. Kdo ví, jaké využití by pro něj Arteta měl.
      Complete Midfielder: Další obrovská slabina Arsenalu. Máme spoustu záložníků, co jsou dobří v jedné věci a kulhají ve všech ostatních. Xhaka je dobrý na přihrávky všeho druhu a pokrytí balónu, ale není absolutně schopen při své rychlosti se zapojit do dynamiky zálohy a nebo si nedejbože měnit s někým posty, z toho je vždycky tragédie. Torreira… úžasný v obraně, úžasný v defenzivní složce hry, ale štít on neuhraje, takže jsme u něj limitovaní pouze do dvojčlenné DM řady se Xhakou… dopředu prakticky nic moc nevymyslí a ani se tam nehrne. Kdyby vyšel ten Emeryho pokus a Torreira se naučil hrát i BtB technického záložníka(tak jako Kanté pod Sarrim) tak jsme měli pravý klenot v záloze, bohužel nestalo se a to opět značně limituje naše možnosti. Guzi chce čas, ale jinak je to podbný příběh jako Torreira, v defenzívě to jede a šlape, ale neumí přihrávat ani na 5 metrů, je bezhlaví a někdy mi přijde že se nekoncentruje, také pouze jedno využití a to na štítu, což je nám opět nanic. Ceballos měla být naděje, já ho mám osobně strašně rád, doufal jsem že nám vrátí zpět trochu toho Santi efektu, ale zranil se a pak už nedostal možnost, tak kdo ví. Willock zatím nezáří. AMN jen jako inverted full back a Özil je jak jaderný reaktor… když ho usměrníš, tak je to mašina co přivádí radost a energii do domovů tisíců lidí…jenomže pak přijde ten výbuch…. Na tom se přece záloha stavět nedá… I za předpokladu vyplacení Ceballose bychom potřebovali na Levou stranu někoho jako je Rakitič nebo Coutinho, technického a zároveň běhavého. Jmen je spousta, ale je to stejná nutnost jako stoper. Strašně by se mi líbilo, kdyby obranou dvojici dělali Upamecano-Saliba a dva z naší záložní trojice byli Fabian Ruiz a Ceballos. Mladí a nadějní… ale to můžu snít dál, neboť ani jeden by k tomu neměl reálný důvod.
      A pak stoper a tady je absolutní nutnost, aby to byl stoper, který umí rozehrávat… a těch dobrých co umí zároveň i rozehrávat je skutečně velmi velmi málo.

      Takže asi tak k naší situaci… alespoň tak to vidím já.

      |
     • Erioz (karma: 254) #1

      odkedy je Bernardo pravonohý? nevyvraciam nič z toho čo si napísal len je zaujímavé že máš taký prehľad a nevieš že Bernardo je ľavák

      |
     • XhakaBoy (karma: 1164) #1

      To Erioz: Máš pravdu… tak jsem se do toho Guardiolova cirkusu zamotal až jsem napsal takovou hovadinu. Nevím proč jsem měl pocit, že hrává pravou… ale máš samozřejmě pravdu. Díky za upozornění.

      |
 1. Prezi (karma: 2629) #1

  Já nechápu, že tu někdo může říct, že Lemar by byl zbytečnost. Uvědomujete si někdo, kolik gólů jsme tuto sezónu dali? Myslím, že je to jedna z nejhorších sezón na góly co snad pamatuji, jasně Lacovi se nedaří. Lemar by byl skvělej naopak je super, že Atletico jeho cenu srazilo myslim, že my jsme za něj nabízeli tenkrát 90 pokud to nebyla kachna. Lemarovi nevyšlo Atletico což chápu protože s jejich obranym stylem se tam ani nehodil, oproti tomu co hrálo Monako kde vynikal. Arteta by z něj vypiplal podle mého super hráče a ten věk jeje paráda. Vemte si Martinelli, Pepe, Lucas, Holding, Saliba, Tierney a i Hector jsou víceméně hráči na začátku s tím nejlepším před sebou, což by se nám mohlo postupem času vyplácet plus pokud přijde Upemecano tomu je myslim taky 24. Tuto je cesta která je správná a né kupovat hráče 30+ kdy už ani nejdou zpeněžit potom co odvedou služby. Takhle kluci můžou odehrát 5 sezón a pak se stejně prodají za velké prachy ve věku 29/30. Ale jasně 1 stoper a bek by přijít měli a někdo do zálohy, ale to se asi vyřeší až v létě.

  • jakub (karma: 11053) #1

   Je pěkné že mluvíš o gólech, Lemar letos 0 branek 0 asistencí 0 Big chances created za 952 minut, průměrně má 0,1 střelu na bránu za zápas, loni měl 3 branky a 3 asistence za 31 zápasů, což není zlé. Problém je že není moc fyzickej typ hráče, 1,7 metru a kontakt opravdu moc nemusí, navíc je skleněnej, 11 zranění za 4 roky. Chtěl bych vidět, jak by mu chutnal ostrovní fotbal proti takovému Sheffieldu nebo Burnley.

   • orek (karma: 13037) #1

    A my máme krom Lacy nějakého fyzického hráče?? Přijde ti
    ekdo z hráčů Sakaa,Pepe,Martinelli,Auba,Nelson jako fyzickej hráč?Trošku smesnej argument?
    Wenger za něj asi jen tak nechtěl dát skoro 100mil.liber..Zrovna Atlético nehraje nějak extra utocnej fotbal.Tim neříkám že bych ho tu strašně chtěl,ale pokud by přišel na hostování taky bych si nestěžoval.Vzdyt Gabbsovi forma vydržet nemusí a hlavně ho nesmíme utavit.Spolehat na 18-20 lety kluky je nesmysl,pro ně je to zbytečné velkej tlak.Na začátku sezony byl taky Willock skvělej a jak je teď bidnej?Já teda osobně bych rád na konci sezóny získal Frasera zadarmo

    • jakub (karma: 11053) #1

     Překvapivě ano, Saka mi přijde docela v pohodě fyzicky, stačí si vzpomenout na ten tackle teď proti Chelsea kdy ten soupeř odletěl dva metry daleko, on je sice drobnej ale fyzicky je docela dobrej na svůj věk, proto má taky ve 14 ti zápasech průměr 2 ,2 tackles na zápas, u Pépého je to trošku slabší ale stále 21 zápasů 1,2 tackles průměr, i on se umí prosadit fyzicky, Martinelli je rychlostní typ hráče a Auba taky, Lemar je spíš technickej hráč ale i ten Auba má průměr 0,9 tackles na zápas ve 22 utkáních ale na rozdíl od Lemara má 14 branek a 1 asistenci. A k tomu že za něj Wenger chtěl dát tolik peněz, je to jedna z věcí která se díkybohu nepovedla. S tím Fraserem by to byla lepší možnost než Lemar.

     • orek (karma: 13037) #1

      Jezis porovnavas hráče kteri mají nespočet fyzických soubojů jelikož hraji v PL. Ve španělské lize tohle není.To nemůžeš porovnat na základě statistik.Prostr dokud ho neuvidíš v PL hrát tak nemůžeš soudit.Nekdo se prostě chytí a někdo ne.

      |
     • jakub (karma: 11053) #1

      To by mě zajímalo co ve Španělsku, konkrétně v Atleticu Madrid není, jako že oni nehrají do těla? Nebo co? Zrovna Cholo s jeho stylem hry. Já doufám že jej v Anglii neuvidím a sorry, že nemám stejnej názor jako ty a že se jej snažím aspoň trochu podložit argumenty.

      |
     • orek (karma: 13037) #1

      V pohodě,prostě si nerozumíme 😀 Chtěl jsem tím říct že v PL máš všechny zápasy fyzicky těžký,tím pádem když se nepřizpůsobíš tak nemáš šanci.V La lize to ,ale tak není:)

      |
     • jakub (karma: 11053) #1

      On se právě nedokázal přizpůsobit tomu, co od něj Cholo v Atleticu chtěl a jeho styl není až tak odlišnej od toho Anglického fotbalu, jako je ultra defenzivní ale taky hodně bojovnej, fyzicky náročnej a v tom je Anglie trochu podobná, v Anglii pokud se nerveš o vítězství tak máš většinou problém v každém druhém zápase.
      Já prostě nemám rád tyhle jména, kdy hráč přestupuje někam do klubu protože jeho agent je jeden z těch lidí co jsou kamarádi s vedením klubu. Mám raději když hráči přestupují aby posílili tým tam kde je to opravdu potřeba. O tomhle hráči se mluví proto, že jeho agent je Jorge Mendes kterej je samozřejmě kamarád se Sanlehim a kterej ho samozřejmě první nabízel do Chelsea, do Wolves a všude kde má nějaké konexe. Něco jiného by bylo kdyby ho náš klub scoutoval a měl by jasnou představu co od něj čeká a podobně.

      |
     • orek (karma: 13037) #1

      Tak kdyby přišel Lemar bylo by to určitě na hostovačku.Určitě by to bylo lepší než ho rovnou koupit:)S hostovačkou bych nebyl jinak proti,jen pokud přijde ten mladej ukrajinec.

      |
     • jakub (karma: 11053) #1

      I ta hostovačka tě něco stojí, ne sice tolik ale v kombinaci s platem a poplatky, loni v zimě jsme na hostovačku brali Suaréze a jen nás to stálo peníze, letos podobnej případ Ceballos, pokud odejde teď v zimě, což je možné že se to stane, tak ve výsledku nás tyhle hostování stojí stejné peníze jako přestup Martinelliho a Guendouziho v podstatě. Dají se ty zdroje využít líp než tak že platíš agenty a hráče na marodce.
      Bylo by lepší kdyby jsi vzal ty peníze, dal je tomu pánovi kterej ti do klubu přivedl Martinelliho, Bellerína, Fabregase a Cazorlu, aspoň teda podle mě. Francis Cagigao

      |
     • jakub (karma: 11053) #1

      Taky jsem si myslel, že ho přivedl Edu, ale relativně hodně zdrojů potvrzuje že je to práce našeho vrchního skauta a svým způsobem to dává i smysl, když se podíváš na jména těch hráčů co našel tenhle chlapík. Rozhodně má za sebou víc úspěchů jako skaut než Edu jako sportovní ředitel, tím nechci shazovat Eduovu práci, protože si myslím, že práce sportovního ředitele bude vidět za dva-tři roky, ale Edu není skaut, čekat od něj že najde 18 ti letej talent kterej přehlédla jak Barca tak United? https://www.football.london/arsenal-fc/transfer-news/arsenal-francis-cagigao-scouted-players-17614691

      |
 2. spirki (karma: 1885) #1

  Ne, opravdu nerozumím přestupové politice Arsenalu. Nejhorší na tom je, že takto to je snad odjakživa. Koupíme pár kvalitních hráčů a pak přitáhneme plebs kterým to doplníme. Jména jako Mari pro kterého nemluví absolutně nic, aby ho klub jako Arsenal měl kupovat. Pak zas bude problém se ho zbavit, jak už to u nás chodí. Jsem fakt naštvanej, zatím je to jen spekulace, ale ty jména se kterýma jsme spojováni jsou vážně na pováženou.

   • jakub (karma: 11053) #1

    Nejsem si jistej jestli se na Mertesackera tenkrát nadávalo, možná máš lepší paměť, já to tenkrát bral, že přichází zajímavej zkušenej hráč, i když to bylo to léto kdy se spekulovalo o Sambovi? Jinak k tomu Marimu, ta cena za 26 letého hráče je hodně zajímavá, co jsem se tak dočetl, tak Flamengo bylo letos hodně dominantní tým v Jižní Americe, někteří lidi je přirovnávají k Liverpoolu, že letos opravdu neměli konkurenci a ten Marí tam hrál asi taky nějakou roli, na ostrovech už byl, takže by neměl mít problém s jazykem ani aklimatizací, ale zas a znova se píše taky o jeho agentovi a panu Sanlehim. Soudit jej budu až po tom co ho uvidím hrát, i když mám celkem pochybnosti o tom jestli je to vůbec posila oproti Davidu Luizovi.

     • XhakaBoy (karma: 1164) #1

      Brzo soudit. Teď jsem viděl narychlo pár sestřihů, podle toho se taky soudit nedá, ale jelikož jsem v jediném sestřihu neviděl jeden jediný jeho nákop a nebo přihràvku skrz zàložní řadu, což je podle mě zklamání a nedostatek do budoucna, ale zàroveň z něho ani nesálala jistota a měl bych velký strach o to, jak si poradí v pressu jaký vyvíjí snad každý tým v PL….

      |
     • orek (karma: 13037) #1

      Na jaké video si koukal,já jsem teda viděl 3min video a tam snad dal 2x přesnej dlouhej balon.

      |
     • XhakaBoy (karma: 1164) #1

      Těch videí bylo hodně a viděl jsem ho dát jeden nákop a to bylo mám ten pocit proti LP… ale ono je ještě třeba soudit, co to je za centr… když se podíváš na centry a nákopy co dává David Luiz a nebo Xhaka, tak jsou prudké a i když nemají takovou úspěšnost, tak když se povedou tak skutečně způsobí přečíslení, přenesení hry a nebo alespoň rozboření jedné z linií soupeře. Ty nákopy co dělá Mari letí vysoko do vzduchu a já nechci jako loupežníci v Mrazíkovi čekat do zimy až spadnou… takové centry jsou nanic… nic nepřináší… dobré v Brazílii, ale ne v PL kde jsou všichni akční a naspeedovaní, nahypovaní… jen málokterý tým v PL si může dovolit klidnit tempo hry a hrát profesorsky… Arsenal není ten tým.
      … já prostě osobně z toho co jsem viděl nadšený nejsem… ale kdo ví, jaká kouzla vykoná v dresu Arsenalu.

      |
     • orek (karma: 13037) #1

      No uvidíme,ale jednu přednost očividně má a to jsou hlavičky.Vůbec by mi nevadilo kdyby to byl lídr jako byl Merte:) Ale samozřejmě tak mám pochyby,mě více zaujal ten mladej Ukrajinec.

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.