Interview s Kristofferem Olssonem

 Uživatel NorthGooner si máknul a přeložil ze švédštiny pro nás super článek. 

Je to mladý profesionální hráč hrající za Arsenal, zabydlel se v mládežnickém národním mužstvu a střílí více branek levou nohou než silnější pravačkou. Dámy a pánové, přináším vám chvilku s Kristofferem Olssonem.

Kristoffer Olsson se narodil roku 1995, pochází z Vrinnevi, které se nachází v Östergötlandu, ve Švédsku.  S fotbalem začínal jako malý v IFK Norrköping. Obrovsky talentovaný hráč přitahoval k sobě zájem mimo Švédsko a scouty z většiny klubů v Evropě.  Nakonec padla volba na náš milý Arsenal, kde dělá obrovský dojem od té doby, co přišel do klubu v roce 2011. Nyní dostal první profesionální smlouvu a dokonce debutoval v prvním týmu Arsenalu. Kromě toho si udělal čas, aby odpověděl na pár otázek, abyste se, vy čtenáři, seznámili s ním jako s hráčem a člověkem.

Je třeba říci, že 17letý Kris působí jako sympatickým mladý muž, který stojí nohama na zemi. Nicméně má vysoké cíle, a to takové, že se chce dostat do seniorského týmu Arsenalu a národního mužstva. Na klubových oficiálních stránkách se je popisován jako elegantní a kreativní záložník.

A hned první otázka je nasnadě. Vždy jsi fandil Arsenalu?

Ne, já jsem fandil Manchesteru United, když jsem byl menší, ale vždy se mi líbilo, jak Arsenal hrál. Nyní mohu říci, že fandím Arsenalu na 100 %.

To je hezké slyšet! Jak to jde se životem v Londýně?

Jo, jde to. Hodně se soustředím na fotbal a mimo toho je toho málo, co dělat. Člověk to musí brát s nadhledem, pak je čerstvý na zápasy a tréninky.

Ok, ale co děláš, když máš čas i na něco jiného? Poznávají tě lidi ve městě, když jdeš ven?

Chodím nakupovat, hraji FIFU, skypuji s přítelkyní…. jako normální teenager. Ne, ne, absolutně nikdo mě tady nepozná v Londýně. Město je tak velké a je tu tolik lidí, ale může se stát, že mě lidi poznají na Emirates a také když jsem doma v Norrköpingu.

Jen počkej, brzy budou všichni vědět, kdo jsi. Že Arsenal je nejbáječnější klub na světě, víš ty stejně dobře jako já. Jak se to událo, že jsi se nakonec octl v Arsenalu?

Haha! Rozhodně to vím. Můj agent mi domluvil zkoušku a já jsem uspěl a pak mě opět chtěli. Také tehdy to šlo dobře a pak mě už chtěli do klubu.

Ve Švédsku jsme my fanoušci Arsenalu velmi pyšní na to, že hraješ za klub a modlíme se každé ráno, abys patřil v brzké budoucnosti do A týmu. Je tam někdo nahoře, kdo vyslyší naše modlitby?

V to opravdu doufám. To je to, na čem makám každý den. Kdyby se to stalo, byl by to sen, který by se stal skutečností.  Předtím se mi už povedlo udělat sny skutečností, takže proč ne…

Přišly někdy chvíle, kdy jsi litoval, že jsi přijal tuhle výzvu?

Ne, nikdy. Byly tam chvíle, když jsem váhal, kdy to bylo těžké, a když člověk viděl všechny kamarády doma ve Švédsku, jak si užívají legraci atd. Ale to bylo pouze na vteřinu, protože jsem si vždy myslel opak tedy: který 17letý fotbalista by nechtěl být na mém místě?

Lidé z klubu tě zaplavují chválou a Arséne Wenger je jeden z nich. Jaký to je pocit?

Nevím, jestli to přímo nazvu, že mě „zaplavují chválou“, ale určitě vím, že klub mi věří a sází na mě, a to je samozřejmě úžasný pocit, především pro sebedůvěru, a když to někdy nejde tak, jak by si člověk přál.

Potkáváš často bosse a měl jsi s ním někdy vážný rozhovor? To je možná samozřejmost, ale ne pro nás. Jaký je on jako člověk?

Potkávám ho několikrát do týdne, protože áčko trénuje tam, kde my. Mluvil jsem s ním několikrát a především v předsezonní přípravě, když jsem trénoval docela často s A-týmem. Je velmi milý a v pohodě. Je lehké se s ním bavit.

Linus Wahlquist byl v létě v klubu na zkoušku. Oba pocházíte také ze stejného klubu! Jaké to bylo mít ho tady a jaká je šance, že se připojí ke klubu?

Samozřejmě, že to bylo super. Jsme dobří kamarádi, takže to bylo trochu speciální. Vedl si dobře, co jsem viděl a jeden ze scoutů mi říkal, že si myslí, že byl dobrý. Jinak opravdu nevím… Je těžké říci, jestli se připojí ke klubu, protože je tu mnoho hráčů na zkoušku – téměř každý týden je tu jeden nebo pár nových kluků, ale on si vedl dobře.

Zzapomněl jsem jednu otázku. Řekneš nám trochu o svém času v A-týmu?

Bylo to opravdu úžasné. Když člověk seděl v šatně s Arsénem Wengerem a všemi hráči áčka. Bylo to velmi zvláštní. To každý chápe. Nejsem člověk bez respektu. Sám tam budu jednoho dne, takže jsem se pokoušel chovat co nejpřirozeněji, jak jen to bylo možné, ačkoliv to bylo těžké, to přiznávám.

Úžasné! Kdo ti nejvíce pomohl v klubu?

 Je mnoho lidí, co se mě na to ptá a já opravdu nevím. Nemohu říct pouze jednu osobu, protože jich bylo ve skutečnosti tolik, co mi pomohly.

Ke komu vzhlížíš nejvíce?

Vzhlížím skoro ke všem hráčům v áčku: Wilshere, Rosický, Arteta, Cazorla atd. Všichni to jsou úžasní hráči a chovají se velmi profesionálně.

Je v klubu někdo, kdo si dělá legraci z mladých hráčů? Boletelli přeci házel šipky na mladé hráče, jako jsi ty.

Ne, opravdu ne. To by opravdu nešlo.

Haha, chápu to. Jaká je tvoje dosud nejlepší a nejhorší vzpomínka?

Nejlepší vzpomínka je debut za A-tým proti Southamptonu v přípravě, zcela určitě! A nejhorší? Nevím. Nejhorší vzpomínka za dobu v Arsenalu nebo obecně z fotbalu?

Hmm. Myslel jsem v Arsenalu, ale možná tam žádná není.

Ale přeci ano. Když jsme loni vypadli z Youth Cupu.

S kým si nejvíce rozumíš v týmu?

Rozumím si v týmu se všemi, ale samozřejmě si s některými rozumím více.

Nyní klasicky: Řekni nám něco o sobě, co my nevíme! Skrytý talent nebo cokoliv.

Sakra, to je teda těžké.  Vstřelil jsem v Arsenalu více branek levou nohou než pravou, ačkoliv jsem pravák. Haha! Jinak většina ví, že vcelku umím stolní tenis a že Chelsea chtěla, abych přijel na zkoušku, když mi bylo 13 let.

Ne, tak to jsem nevěděl. To je zajímavé! Chelsea tedy nikdy nebyla aktuální?

Ale ano, trošku, ale když mi bylo 13 let, bylo kolem Chelsea mnoho potíží, takže z toho nic nebylo. Byl jsem smutný, když jsem zjistil, že z toho nic nebude, ale teď toho nelituji.

Ani já ne… Chceš ukončit interview několika slovy k našim úžasným fanouškům tady doma?

Určitě. Chtěl bych poděkovat všem za všechnu podporu, kterou celkově dostávám a především na twitteru. Opravdu si toho vážím a doufám, že brzy budeme mít titul a že budete mít v áčku za několika let jednoho Švéda.

Nyní 6 rychlých odpovědí.

Play Station nebo Xbox

Anglické nebo švédské jídlo

Kanón nebo trojzubec

Thierry Henry nebo Zlatan

Premier League nebo La Liga

Robin van Persie nebo Lukas Podolski

 

/svenskafans.com/