Jack je zpět

Dnes je den, kdy se na trávník vrátí Jack Wilshere.

I tak lakonicky by mohla znít agenturní zpráva.

Dnes je ale TEN den, o kterém Jack snil předlouhých 14 měsíců. Je to den významný nejen pro Jacka, pro Arsenal, jeho fanoušky, ale i pro reprezentaci Albionu, jejíž se stal důležitou součástí.

Bylo to pro 20 letého mladíka asi hodně těžkých 14 měsíců, zdlouhavých, bolestivých, komplikovaných. Po ohromující sezóně 2010/11 v něm každý viděl nastupující světlou budoucnost nejen našeho klubu, ale i anglické reprezentace.

Ale pak přišla rána ze všech nejtěžší, rána, která znamenala pro naději Arsenalu v konečném důsledku stop na skoro rok a půl. Zpočátku nevině vypadající zranění, všichni si jistě vzpomenou na to, jak Jack střídal v zápase Emirates Cup proti New York Red Bulls na konci července 2011 a odcházejíc do šatny ještě divákům mával, se proměnilo na noční můru Jacka, Bosse i fanoušků. Kdo by si tehdy pomyslel, že nám Jack mává na tak dlouho.

Ale ten den přišel a Jack se dočkal. Dnes, po měsících neuvěřitelně tvrdé práce v posilovně, se vrací v utkání jedenadvacítky na hřišti The Hawthorns Jack Wilshere zpět. A věřím, že se vrací ještě silnější, nejen fyzicky ale především duševně. Protože ten, kdo někdy hrál cokoliv vrcholově, ví, jak složité je se po tak dlouhé době vrátit. Jak složité je si udržet motivaci, duševní sílu, víru v sebe samotného a neztrácet naději. A Jack to dokázal. Dokázal se poprat se zraněním kotníku i s následujícím poraněním kolene, které mu stopku prodloužilo o další půlrok.

Zápas nevysílá žádná stanice, ale na playeru či na webu arsenal.com bude této Události dne, měsíce a roku jistě věnována dostatečná pozornost.

Wilshere je naše naděje, poklad a jeho návrat se může stát tím skoro nejdůležitějším „přestupem“ této sezóny a může nás do dlouhých a důležitých zimních měsíců skutečně mimořádně posílit. Tak držme večer palce, aby ten návrat Jacka byl skutečně excelentní a brzy se nám mohl představit již v dresu prvního týmu.

Zápas začíná dnes v 15:00 SEČ.

Textový komentár bude na Twitteri Arsenal Live

Arsenal Under-21s v West Brom: Martinez, Bellerin, Hajrovic, Miquel, Meade, Yennaris, Wilshere, Frimpong, Ebecilio, Rees, Neita.

Subs: Olsson, Charles-Cook, Eisfeld, Gnabry, Monteiro

 

Patrick