Jack Wilshere má v Arsenalu „nedokončenou práci“

Jack se ve svých 28 letech dostal na další kariérní křižovatku, když ukončil smlouvu s West Hamem. Jeho celou dosavadní kariéru neblaze ovlivnila zranění.

Nyní se spekuluje, že by se Jack mohl vrátit do Arsenalu, aby dokončil svou práci v tomto klubu.

Tvrdí to Adrian Durham, host rozhovoru na talkSPORT, který věří, že Mikel Arteta je ten správný manažer, který by mohl Jackovu kariéru ještě zachránit.

Jack ukončil svou smlouvu s West Hamem v poslední den přestupového období po oboustranné dohodě. Jack měl ještě smlouvu na další sezónu s platem 100 000£ týdně, ale s klubem se nakonec dohodli na vyplacení smlouvy a ukončení.

To znamená, že Jack je nyní volným hráčem.

Jacka celou kariéru pronásledovala zranění, která znemožnila, aby se jeho nesporný talent rozvinul na 100%. Během svého působení v Arsenalu prokazoval, že má potenciál na to být hvězdou. Nebýt těch zranění.

Podle Durhama návrat Jacka do Arsenalu není utopie a myslí si, že by to byl správný krok.

Řekl na talkSPORTu: „Slyšel jsem zvěsti, že Jack Wilshere se vrátí do Arsenalu.“ Vím, že tomu mnozí zasmějí, ale ve skutečnosti si myslím, že to má smysl.“

Určitě by nehrál každý zápas, ale díky účasti Arsenalu v Evropské lize, má Arsenal spoustu zápasů, ve kterých by mohl pod Artetou nastoupit.

„Myslím, že by to byla nejen sentimentální věc, ale také pozitivní pro obě strany, pokud by se Jack do Arsenalu vrátil. Jack má v Arsenalu nedokončené záležitosti. Měl v Arsenalu udělat něco opravdu zvláštního.“

Pokud se tak stane, tak bude mít Jack v Arsenalu rozumného managera, který by mu mohl pomoci najít balanc mezi odehranými zápasy a zdravím. A Jack by se mohl v Arsenalu ještě ukázat jako prospěšný.

„Myslím, že by to pro Jacka mohla být dokonalá věc.“

Wilshere je spojovaný s vícero kluby, naposledy např. s Rangers, které vede Jackův bývalý parťák z reprezentace, Steven Gerrard.

Bývalá hvězda Liverpoolu, Steven Gerrard, tvrdil v roce 2013, že Jack má potenciál být kapitánem reprezentace. Tehdy řekl: „Jeho kvalita, jeho přístup v tréninku každý den jsou skvělé. Vypadá jako vyrovnaný kluk, který se chce učit, miluje Anglii a bude dlouho na špici. Je tu spousta času, je to dlouhá kariéra. Jsem si jistý, že jakmile dosáhne mého věku, bude pravděpodobně sedět na mé pozici s páskou na ruce a mluvit o dalším hráči, který je tak dobrý.“

Poznámka překladatele: Myslím, že je to zajímavá spekulace, ale nemyslím si, že Jack přijde. Co si myslíte vy?

Zdroj: dailystar