Jack Wilshere popsal podrobný odchod z klubu

V pátek to budou dva roky, kdy Jack Wilshere oznámil odchod z Arsenalu. Anglický záložník nyní v instagramovém vysílání Robbie Savage zavzpomínal, jak ke všemu došlo.

„Celkově se pro mě jednalo o zvláštní měsíce. Vrátil jsem se z hostování v Bournemouthu a do konce smlouvy mi zbývalo poslední rok. Ke všemu jsem zraněný, když jsem si tam v závěru sezóny zlomil nohu,“ začal vzpomínat Jack Wilshere na roční angažmá, ve kterém nastoupil k sedmadvaceti zápasům v Premier League.

Wilshere po vlasové zlomenině absentoval téměř čtyři měsíce, před návratem na trávníky se mimo jiné řešila jeho budoucnost.

„Vzpomínám si, že jsem byl ve fitku na rotopedu. Přišel za mnou Arséne, který byl brilantní a velmi upřímný. Řekl mi: „Poslyš Jacku, sám dobře víš, jak to máš se smlouvu. Nacházíš se v silné pozici, místo v základu však zajištěné nemáš. Pokud si najdeš klub, jenž Ti nabídne dlouhodobý kontrakt, a jenž Ti bude sedět, tak můžeš jít,“ přiblížil tehdejší situaci šikovný fotbalista. O své místo se rozhodl zabojovat u Gunners.

„Podíval jsem se na tým okolo sebe a říkal si: „Je tu manažer, který ví, čeho jsi schopný. Když budeš stoprocentně zdravý, tak poté dostaneš šanci.“ A to se stalo. Odehrál jsem několik zápasů za U-23, probojoval jsem se do týmu pro Evropskou ligu a Carling Cup. V Premier League se nám nedařilo a Arséne mě začal stavět,“ popsal tehdejší sezónu, ve které v dresu Arsenalu odehrál druhý nejvyšší počet duelů v jednom ročníku. Hned po té nejpamátnější.

„V danou sezónu jsem odehrál nějakých čtyřiatřicet zápasů a poté mi nabídli novou smlouvu, což bylo někdy v březnu. Konečně jsme se dohodli na podobách kontraktu. Nebylo to úplně, co jsem si představoval, spíše se vše zakládalo na výkonech a podobných záležitostech.“

„Musel jsem se rozhodnout, co dále. Diskutoval jsem to s rodinou, se ženou. Arséne už oznámil svůj odchod a já cítil, že je čas odejít. V podstatě jsem byl pryč už dříve, na hostování v Bournemouthu jsem zažil skvělý rok. Věděl jsem , jak to chodí mimo Arsenal. Zároveň jsem mluvil s Unaiem Emerym. Z jeho podání to bylo něco ve smyslu: „Můžeš zůstat, ale nejsi v mých plánech pro XI. Podobné to bylo o sezónu dříve, rozdíl však byl v Arsénovi –⁠ věděl, čeho jsem schopný, věřil mi. Tušil jsem, že pokud budu zdravotně v pořádku, tak dostanu šanci. Z Emeryho jsem však podobné pocity neměl.“

„Odchod byl samozřejmě těžký. Někdy se ohlížím, zda jsem to měl uskutečnit, nebo neměl. Tak to ale je. Nyní jsem hráčem West Hamu. Potřebuji se dostat do fyzické pohody, abych za něj mohl hrát zápasy,“ dodal Wilshere, který v dalším londýnském klubu absolvoval celkem šestnáct zápasů, během nich vsítil jednu branku.

Komentáře

 1. Feri (karma: 5885) #1

  Na Arsenal po zraněních neměl a je pro něho lepší že odešel. Ale poslat hráče na hostování že po konci bude mít poslední rok smlouvy a když se vrátil ještě mu říkat že si kdyžtak může najít jiný klub a čekat až se rozehraje a až pak to s ním začít pořádně řešit + Emery který ho ani neviděl a říká že s ním nepočíta – toto je absolutní amatérismus vedení Arsenalu, Emeryho ale i Arsena Wengera. Tohle je prostě na úrovni vyjednávání kontraktu v místní samoobsluze…. všem je u prdele že hráč který byl stále poměrně mladý a byl o něho zájem v PL odejde jen tak zdarma? Co před hostováním říci – pošleme tě na rok se rozehrát ale musíš prodloužit smlouvu a po hostování buď zůstaneš když se osvědčis a nebo můžeš odejít za přijatelnou sumu??

  • Leesek (karma: 857) #1

   Myslím, že AW s JW k sobě měli tak strašně blízko, že Arséne věděl, co si k němu může dovolit a že od něj nedostane „kudlu do zad“. Jasně to řekl, kdyby AW neodešel, podepsal by. Dokonce byl ochoten ubrat na požadavcích, snad ani neměl agenta, to teď nevím. Takhle to tu chodilo, rodinná firma, kanón v srdci.

  • bflmpsvz (karma: 3250) #1

   WUT? Promiň, ale to mi teda v tomto případě přijde dost ujeté. Kolik lidí tady nadávalo za smlouvu Rosy a Diabyho, které jsme platili jenom za nemocenskou a tím vlastně zabírali místo jinému hráči. Víš jak často a hlavně dlouho býval Jack zraněný? Bohužel tady už bylo jasné, že je odepsaný. A proto Arsenal postupoval velmi opatrně – a zkušenost ukazuje, že velmi správně. Jack byl prakticky dvě sezony tot a vůbec se nevědělo, jestli se do toho nějak dostane. Kdyby prodloužil, tak i za přijatelnou sumu prostě zjevně bude mít zbytečný plat a na další 4 roky bychom měli problém se jej zbavit. Jack byl taky můj oblíbenec, ale bohužel prostě.

   Wenger mu v posledním roce nabízel přestup, Jack nechtěl. A i kdyby přestup byl, velmi bych pochyboval o té částce (když se na konci hostovačky zase zranil).

   A když šel zadara, tak se o něj taky kluby nějak zvlášť nepřetahovaly, a to šel zadara a s relativně malými platovými požadavky. Promiň, ale naprosto nemůžu souhlasit.

   EDIT: Plus ano, souhlasím výše Leesek. Ten vztah Jacka k nám byl úplně jiný a vztah AW k Jackovi taky. Ale myslím, že i Jack chápal tu situaci dobře a chtěl ji vyřešit ve prospěch klubu.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.