Jak dál na přestupovém trhu?

alt

Arsen Wenger pro Skysports uvedl, že jeho aktivity na přestupovém trhu jsou omezené finančními prostředky. Zmínil se, že jeho prioritní zájem je finanční zdraví Arsenalu. Současně konstatoval, že nemá takové prostředky, aby přivedl hvězdy světového formátu a že se musí spokojit s tím, co mu do té doby přineslo efekt v jeho činnosti. Připustil, že boj o velkou „4“ bude letos velký, do hry se určitě vloží Manchester City.

„Určitě Citizens neutrácejí takové sumy, aniž by chtěli úspěchy. Není žádná jistota, že se sestava velké „4“ nezmění“, řekl Boss.

Koho tedy náš manager přivede, nebo spíš koho prodá aby mohl nakupovat na post y, které potřebují posílení?

Na konci sezony se objevila informace, že máme na přestupy Ł13 mio a Senderose. Další z možností jak získat peníze je prodej Adebayora. Ade se vyjádřil, že by rád pracoval s Ancelottim, ale jeho agent Stephane Courbis se nechal před novináři slyšet, že neví jestli je Ade na prodej, prý se Boss při jednání v úterý nechtěl konkrétně vyjadřovat. Mluví se o zájmu obou milánských týmů a nově i Barcelony. Wenger kontruje prohlášením pro tisk, že tým udrží a nikoho neprodá. Myslím si, že pokud prodá, tak na Fulham Road Ade určitě nepůjde

O Senderose za Ł10 mio asi nebude moc zájem, po nákupu Vermaelena nám z pomyslných Ł13 mio zůstává hodně málo, takže bez prodeje nebudeme mít na další nákupy zdroje. Nabízí se tedy varianta, která počítá s transferem Adeho a Senderose.

Felipe Melo = Ł15 mio + Senderos : Fiorentina nechtěla dlouho o přestupu slyšet, ale na stole je prý nabídka od Bosse, která se nedá odmítnout. Zdroje financí by poskytl prodej Adebayora do AC, podle Corriere dello Sport si Leonadro „di Caprio“ cení našeho čahouna na rovných Ł25 mio, což se na druhou stranu také neodmítá. Odchod Mela z Fiorentiny potvrzuje i Gilardino, který největší šance dává právě našemu týmu.

Variantu Melo, která počítá s prodejem Adeho, nepřímo potvrzuje i Boss svým vyjádřením, že na další nákupy nemá zdroje. Posila na pozici DM je však nezbytná, takže se přikláním (ač nerad) k prodeji Adeho a posílení naší defenzívy. Útočníků, jak už tady psali mnozí, máme přeci jenom víc, než kvalitních DM a bota nás tlačila především na tomto postu.

A co se zbylými Ł10 mio? Myslím, že nějaké „drobné“ Boss utratí za nějakého nadějného mladíka jako je například Mohamed Diame, který byl v zimě k mání za Ł6 mio, ale nyní se hovoří o polovině. Nebo bude Boss raději šetřit pokladnu Arsenalu na horší časy? Boj o LM v sezoně 2009/2010 bude určitě nejtěžší za posledních 10 let a já bych finanční plán Arsenalu na léta 2010-2011 bez účasti v LM nechtěl zpracovávat. Takže logicky další nákupy neočekávejme.

zdroj : Corriere dello Sport, Sky