Jak se jednou rozjedete, je těžké zastavit

Aaron Ramsey zdůrazňuje důležitost nedělního vítězství svého týmu proti Norwich City, aby si tým udržel určitou setrvačnost.

Arsenal si už zajistil čtvrté místo, zatímco tým z východu Anglie čelí téměř nemožnému úkolu, aby se pokusil o setrvání v Premier League.

Šest dní po utkání na Carrow Road čeká ale Arsenal finále FA Cupu, a Ramsey tvrdí, že týmu Arsene Wengera rozhodně nebude chybět motivace.

“Musíme se na to správně připravit. Je důležité, abychom si udrželi setrvačnost výkonů, a proti Norwichi to nebude jiné,“ řekl reprezentant Walesu pro Arsenal Player.

“Finále hrajeme o týden později, a nechceme, aby nás ovlivnily nějaké neúspěchy, takže k tomu zápasu přistoupíme jako ke každému jinému. Chceme vyhrát, abychom šli do finále plni sebevědomí.“

“Když máte formu, tak je složité vás zastavit, a snad se nám tato forma podaří udržet i tento víkend.“

Finále FA Cupu bude druhé v kariéře Aarona Ramseyho. Jednou už jej prohrál s Cardiffem v roce 2008, ale je přesvědčený, že Gunners tentokrát trofej nad hlavu zvednou.

“Je to pro nás opravdu vzrušující,“ řekl. “Tady jsme chtěli být, bojovat o trofej, a nyní k tomu máme příležitost. Už jsem předtím zažil jedno zklamání s Cardiffem, a snad to bude tentokrát jiné.“

 

/Arsenal.com/