Jak si o tomto víkendu vedli naši hráči na hostování?

Jak si v zápasech za své týmy o tomto víkendu vedli Carlos Vela, Fran Merida, Pedro Botelho, Mark Randall, Keiran Gibbs či Jay Simpson? Odpovědi naleznete v tomto článku.

{tab=Vela}
Carlos Vela
Osasuna – Almeria – 2:1

Carlos Vela se výraznou měrou podílel na vítězství Osasuny nad Almeriou v poměru 2-1

Mexický hráč hrál na této pozici:

Ricardo

Flano – Cruchaga – Josataxo – Monreal

Javi Garcia – Punal

Juanfran – Plašil – Carlos Vela

Sola

Carlos byl vystřídán 4 minuty před koncem, poté co pomohl Osasuně vyhrát utkání. Útočník Sola se trefil již po šesti minutách, nicméně hráč hostí, Corona, záhy srovnal. Vitězný gól přišel ve 29. minutě, kdy se za Osasunu prosadil obránce Cruchaga. Vela si v tomto utkání velmi dobře rozuměl s českým záložníkem, Jaroslavem Plašilem, a jejich spolupráce vedla k mnoha pohledným akcím ze strany domácích. Vela se ocitnul i v několika dobrých gólových příležitostech, ale bohužel se mu nepodařilo skórovat.

{tab=Merida}
Fran Merida

Albacete – Real Sociedad – 1:2

Fran Merida přispěl k vítězství hostujícího celku na hřišti Albacete v poměru 2-1

Hráč Realu, Nacho, vstřelil úvodní gól už po šesti minutách, po půl hodině poté přidal druhý gól Diaz de Cerio. Albacete však stále hrálo s hosty poměrně vyrovnanou partii, a v 66.minutě se za domácí prosadil David Bauza. Hráč Realu, Mikel Gonzales, byl sice dvě minuty před koncem vyloučen, nicméně Sociedadu se již podařilo si vedení uhlídat.

{tab=Botelho}

Pedro Botelho

Alaves – Salamanca – 0:0

Pedro je v současné chvíli zraněn, a proto nenastoupil do zápasu, v němž Salamanca vybojovala bezgólovou remízu na hřišti Alavese.

{tab=Randall}
Mark Randall

Stoke City – Burnley – 1:1

Mark Randall se poprvé objevil v základu mužstva z Burnley, a dopomohl tak k remíze 1-1

Mark hrál na této pozici:

Kiraly

Alexander – Carlisle – Varga – Harley

Elliott – O’Connor – Mark Randall – Lafferty

Akinbyi – Blake

Vzhledem k tomu, že Randall nastoupil ve středu zálohy, mnoho kombinací Burnley šlo přes něj, a už po třech minutách geniálně našel Kyle Laffertyho, který otevřel skóre. To byl pochopitelně velmi podstatný moment pro Marka, který si připsal ve svém prvním utkání už po třech minutách gólovou přihrávku, a už od počátku utkání tak měl velmi výrazný vliv na hru Burnley.

Ve velmi vypjatém utkání vydělo hodně hráčů na obou stranách  žlutou kartu, a příliš šancí se ani na jedné straně nevyskytlo. Markovi se ovšem podařilo dostat se k podařené střele na konci první půle, kterou se ovšem brankáři Stoke City podařilo vyškrábnout těsně nad břevno.

Poté, co Randall předvedl velmi energický výkon, a byl vskutku hodně vidět, musel být po 63 minutách zápasu vystřídán, protože už byl kompletně vyčerpaný. Nahradil ho Alan Mahon. Mark tak musel nervózně sledovat výkony svých spoluhráčů pouze z lavičky. Zpočátku se zdálo, že se Burnley nadějný výsledek podaří udržet, ale v 1. minutě nastaveného času druhé půle byla nařízená velmi přísná penalta proti Burnley, kterou bez problémů proměnil Liam Lawrence. To bylo velmi kruté pro Burnley, protože bylo po celou dobu zápasu, i díky Randallovi, lepším týmem.

{tab=Gibbs}
Keiran Gibbs

Coventry – Norwich – 1:0

Keiran přišel na hřiště jako náhradník v utkání, které Norwich prohrálo nejtěsnějším možným rozdílem. Jediný gól padl už po šesti minutách, když se za domácí prosadil Jay Tabb. Norwich se snažil o vyrovnání, jenže těsně po začátku druhé půle byl vyloučen bývalý obránce Tottenhamu, Gary Doherty. Od té chvíle se Norwichi příliš nedařilo, a Coventry převzalo kontrolu nad utkáním. Norwich navíc pět minut před koncem utkání přišel o dalšího vyloučeného hráče, Darela Russela.

{tab=Simpson}
Jay Simpson

Swansea City – Milwall – 1:2

V posledních dnech se čím dál tím více hovoří o tom, že by hráč Arsenalu mohl v Milwallu v létě podepsat smlouvu. Ovšem toho příliš nerozhodilo, a v tomto zápase podal velmi koncetrovaný výkon. Není přílš snadné hrát za klub, který bojuje o záchranu,a zároveň mít na paměti, že scouti Arsené Wengera pečlivě sledují každý váš pohyb, ale Jay se opět dostává zpět do své vynikající formy, a také opět začíná střílet góly.

V tomto zápase zachraňující se Milwall čelil Swansea, které neprohrálo již 18 zápasů v řadě, a vytvořilo tak nový klubový rekord. Nicméně, Milwall začal utkání lépe, a do vedení šel již po 28 vteřinách, kdy se trefil Lewis Grabban. Simpson byl velmi pečlivě hlídán, a nedostával ve středu hřiště příliš příležitostí tvořit hru.

Ale na začátku druhé půle přišel Jayův okamžik. Záložník napřáhl z více jak 20 metrů, a nedal brankáři hostí nejmenší šanci. V poslední době se Jayovi příliš gólů střílet nedařilo, takže tohle by pro něj mohla být velmi dobrá vzpruha do dalších zápasů.

Swansea ovšem utkání nevzdalo, a 18 minut před koncem druhé půle se prosadil Fabian Brandy, ovšem Milwall už vyrovnání nepřipustil, a překvapivé vítězství si pohlídal.