Jak si vedli hráči během reprezentační přestávky

Čtrnáct členů sestavy Arsenalu bylo povoláno do jejich národních výběrů během poslední reprezentační přestávky. Zde se můžete podívat jak se Gunners vedli.

Robin van Persie
Nizozemsko  5-3  Maďarsko
Maďarsko  0-4 Nizozemsko

Robin van Persie skóroval za Holandsko, při porážce Maďarska 5-3 v úterý. Otevřel skóre po 13 minutách, ale byl nuceně vystřídán kvůli zranění kolene před poločasem. Po návratu do Arsenalu bude před sobotním zápasem proti Blackburnu podroben zdravotní prohlídce v klubu.Van Persie také nastoupil v utkání s Maďarskem, v němž Holandsko zvítězilo 4-0 v pátek večer. Podílel se na výsledku opět gólem, když dorazil míč do prázdné branky v 62 minutě po dobré práci Gregory van der Wiela.

Jack Wilshere
Anglie  1-1  Ghana
Wales  0-2  Anglie

Jack Wilshere hrál 69 minut při remíze Anglie s Ghanou 1-1 v úterý. Odhrál také 82 minut při vítězství 2-0 ve Walesu v sobotu. 19-letý hráč předvedl nesmírně působivý výkon vedle Franka Lamparda a Scotta Parkera v záloze. Díky tomuto vítězství se tým Fabia Capella dostal na deset bodů ve skupině G, stejně jako Černá Hora.

Samir Nasri , Gael Clichy a Bacary Sagna
Francie  0-0  Chorvatsko
Lucembursko  0-2  Francie

Samir Nasri hrál 87 minut a Gael Clichy celých 90 minut ve Francii při výsledku 0-0 s Chorvatskem v úterý. Nasri a Sagna odehráli také celých 90 minut, když Les Bleus porazili Lucembursko 2-0 v pátek večer. Nasri, který byl kapitánem, měl podíl na gólu, když jeho volný kop umístnil Phillip Mexes ve 28 minutě. Yoann Gourcuff poté přidal druhý a Francie  tak zvýšila svůj náskok ve skupině D.

Tomáš Rosický
Česká republika  2-0  Lichtenštejnsko
Španělsko  2-1  Česká republika

Tomáš Rosický hrál 84 minut ve vítězném zápase 2-0 nad Lichtenštejnskem v úterý. Góly v každém poločase dali Milan Baroš a Michal Kadlec a tým Michala Bílka si tak připsal vítězství. Záložník Arsenalu byl celých 90 minut při porážce 2-1 ve Španělsku v pátek večer. Jaroslav Plašil ohromujícím gólem zaskočil favorita a díky usilovné práci byli Češi překvapivě blízko vítězství, ale před koncem otočil skóre David Villa.

Nicklas Bendtner
Slovensko  1-2  Dánsko
Norsko  1-1  Dánsko

Nicklas Bendtner hrál 76 minut při vítězství Dánska 2-1 na Slovensku v úterý. Odehrál také celých 90 minut při remíze 1-1 v Norsku v sobotu.

Andrey Arshavin
Katar  1-1  Rusko
Arménie  0-0  Rusko

Andrey Arshavin hrál 90 minut a Rusko remizovalo 1-1 s Katarem v úterý. Arshavin hrál také 90 minut a opět při remíze 0-0 s Arménií v sobotu, než střídal v nastaveném čase.

Emmanuel Eboue
Pobřeží slonoviny  2-1  Benin
Emmanuel Eboue hrál 45 minut a Pobřeží slonoviny porazilo Benin 2-0 v sobotu.

Aaron Ramsey
Wales 0-2  Anglie
Aaron Ramsey byl kapitánem Walesu a hrál celých 90 minut, když tým Garyho Speeda padl 2-0 proti Anglii v sobotu. Záložník Arsenalu byl jmenován kapitánem na Millennium Stadium, ale nezabránil zklamání z porážky v Cardiffu. Frank Lampard posunul Anglii do vedení z penalty a za dalších sedm minut přidal Darren Bent druhý. Wales zůstává bez bodu na konci skupiny G.

Marouane Chamakh
Maroko 1-1 Botswana
Alžírsko  1-0  Maroko

Marouane Chamakh nastoupil na 90 minut za Maroko při porážce 1-0 v Alžírsku v neděli. Svěřenci Erica Geretse odehráli ve středu přátelský zápas s Botswanou. Bližší statistiky zatím nejsou známy.

Carlos Vela
Mexiko  1-1  Venezuela
Mexiko  3-1  Paraguay

Carlos Vela byl poločasovým náhradníkem, když Mexiko remizovalo 1-1 s Venezuelou v úterý. Vela, v současné době na hostování ve West Brom, také nastoupil z lavičky při vítězství Mexika 3:1 nad Paraguay v sobotu.

Henri Lansbury a Kieran Gibbs
Anglie U21  1-2  Island U21
Dánsko U21  0-4  Anglie U21

Henri Lansbury a Kieran Gibbs nenastoupili za Anglii U-21 při porážce 2-1 proti Islandu v pondělí. Dvojice z Arsenalu nebyla na hřišti ani když Young Lions porazili Dánsko 4-0 ve čtvrtek. Danny Welbeck, Scott Sinclair, Daniel Sturridge a Jordan Henderson skórovali a tým Stuarta Pearce pohodlně zvítězil ve Viborgu.

/arsenal.com/