Jak Wenger změnil názor na Méridu

Francisco Mérida Pérez

 

Arsene Wenger je přesvědčen, že Fran Merida má příliš mnoho kvality na to, aby ho letos poslal hostovat. Proto manažer změnil názor a nepošle na celou sezonu do Levante.

 

Při před sezoním přípravném zápese ve Valencii vše nasvědčovalo tomu, že Merida letí bez zpáteční letenky a zůstane ve španělském druholigovém týmu.

 

Ale Wenger změnil názor a Merida může dnes večer nastoupit při zápase proti Liverpoolu.

 

Wenger sdělil Arsenal TVonline: „Chci si ho ponechat. Chtěl jsem ho před sezonou poslat hostovat, ale ve Valencii jsem viděl, že má dostatečnou kvalitu (classy player). Má fotbal v krvi a tito hráči se vždy dokáží prosadit.

 

Ten den jsem se měl rozhodnout. Merida měl jít na rok do Levante, což by bylo pro něj jistě přínosem, ale já si řekl, že ho nepustím, jelikož má potřebnou kvalitu.

 

Vychováváme hráče a ve výsledku hrají za někoho jiného. Zdá se mi to poněkud moc štědré, obvzláště když si mladíky tak dlouho vychováváte.

 

Věřím, že je důležité, aby dostali co nejvíce příležitostí v jejich vlastním klubu.“

 

Dnes večer dostane Merida příležitost se ukázat. Je jednou nohou v rezervě a druhou v prvním týmu. Některé kluby o něj mají údajně zájem, ale Wenger ujišťuje, že jeho budoucnost je Arsenal.

 

„Líbí se mi, měl dobrou formu před sezonou, ale potom byl hodně dlouho pryč v rámci španělské reprezentace a potom jsem se oněj moc nezájímal. Hrál dobře v šampionátu U-20. Nyní je zpět a může předvést jak je dobrý [v zápase proti Liverpoolu].“

 

/arsenal.com/