Jakou sestavu postaví Arsené Wenger v neděli proti Wiganu?

Francouzský trenér nebude moct postavit stejnou sestavu jako v úterý proti Milánu, bude se muset obejít bez Walcotta a Diabyho.

Pokuď se už do neděle nikdo další nezraní, bude mít Wenger  tyto tři možnosti jak poskládat sestavu

1.Bendtner v útoku a Denílson na křídle

 

Návrat k rozestavení 4-4-2(místo 4-4-1-1) a umístění Bendtnera do útoku po bok Adebayora.

 

Při této variantě budeme muset doufat, že Ade s Nicklasem
najdou společnou řeč, asi tak jako v posledních vteřinách zápasu proti Aston Ville.

 

Při tomto scenáři může ve středu zálohy zůstat skvěle se doplňující dvojice Fabre – Flamster, s tím, že by Hleb hrál na pravém kraji zálohy, a Denílson by se posunul na levý okraj.

 

2.Gilberto do středu zálohy, a Fabregas na křídlo


Další možnost při rozestavení 4-4-2, kterou Wenger v podobných situacích(hodně zraněných hráčů) upřednostňuje, by byla umístit Gilberta do středu zálohy po boku Flaminiho, přičemž Cesc by hrál na pravém křídle. V útoku by pak vedle sebe nastoupili Bendtner a Adebayor. Tuto variantu použil francouzský kouč naposledy v zápase proti Blackburnu(11.února 2008), který skončil vítězstvím Arsenalu 2-0.

 

Možná si pamatujete, že Fabregas hrával v Arsenalu na této pozici v jeho ´´mladých´´ letech, což bylo součástí jeho fotbalové výchovy. Stejný postup je mimochodem používán i v případě Diabyho.

 

V tomto případě by byla ale rozdělena záložní dvojice Fabregas – Flamini.

 

3. Gilberto jako defenzivní záložník, Denílson a Fabregas na krajích zálohy

 

Třetí možnost je způsobem, jak zachovat stejné rozestavení(4-4-1-1) ze zápasu s Milánem se všemi nezraněnými ci nedistancovanými hráči z úterního zápasu.

 

Tento scénář by znamenal, že by Adebayor hrál osamocen v útoku, podporován bělorusem Hlebem.

 

Gilberto by nastoupil ve středu zálohy spolu s Flaminim, tak aby umožnil hrát Fabregasovi na pravém kraji zálohy, a mladému Denílsonovi na levém.

 

Tato možnost obsahuje nejvíce změn, s tím, že by dva hráči museli hrát na jiných postech, než na jaké jsou zvyklí, kdežto ve zbývajích dvou případech by se jednalo jenom o jednoho hráče.

 

Já osobně bych zvolil variantu číslo 1. Při tomto rozestavení by sestava doznala minima změn, ale co je podstatnější, umožnila by fungování dvojice Fabregas – Flamini. Taky pochybuji o Gilbertově rychlosti a rozehranosti.


Teď už zbývá jenom počkat si na neděli, abychom se dozvěděli, jaku možnost Wenger zvolí. Ovšem, jak se již dříve ukázalo, francouz dává přednost vyzkoušeným řešením. Toto by znamenalo, že nejpravděpodobnější variantou by byla varianta číslo 2., kterou Wenger úspěšně praktikoval v zápase proti Blackburnu.

 

Wenger bude muset v neděli také nadále spoléhat na Senderose, i když ten měl v úterý celkem dobré utkání, aby dal příležitost Tourému plně se uzdravit.

 

Můj osobní typ:

 

Almunia

Sagna – Senderos – Gallas – Clichy

Denílson – Fabregas – Flamini – Hleb

Bendtner – Adebayor

 

Co si myslíte vy?

{mos_fb_discuss:5}