“Je to neuvěřitelné… Jako malý jsem sledoval FA Cup v televizi a snil o tom, že si ho jednou zahraji. “

Sobota, 5.ledna 2019, pro každého z nás asi normální víkendový den, ne pro Joea Willocka, který na toto datum pravděpodobně už nikdy nezapomene.

Devatenáctiletý odchovanec akademie Arsenalu se stal od roku 2010 prvním teenagerem, kterému se podařilo vstřelit gol v FA Cupu. Stalo se tak v sobotním utkání proti Blackpoolu, kdy se dvěma goly podílel na vítězství 3:0 a svým výkonem vedl tým k postupu do dalšího kola.

Po zápase se Joe Willock pozastavil nad tím, co se právě stalo.

O přesvědčivém vítězství a jeho magickém večeru

Byl to kouzelný večer jak pro kluky, tak pro mě osobně. Jsem velmi šťastný z postupu, z výhry a samozřejmě z mých dvou golů.

Na to, co bylo klíčem k vítěztví

Hráli jsme opravdu z hloubky pole a museli jsme ustát spoustu soubojů, poradit si s vysokými balony a nebát se jít do fyzickýh soubojů. Ukázali jsme, že si dokážeme poradit se vším, co si na nás připravili a na konci jsme ukázali svou kvalitu, vyzrálost a zkušenosti.

Na to, jaké to je vstřelit dva goly

Je to splněný sen. Už jako malý jsem se díval v televizi na zápasy FA Cupu a snil o tom, že si ho jednou zahraju a teď se mi podařilo dokonce vstřelit dva goly a dostat nás do dalšího kola. Neskutečný pocit.

Na to, jestli alespoň chvíli doufal v to, že si odveze hrací míč s sebou domů

Samozřejmě, ale takový už je holt fotbal, ne vždycky se vám tohle poštěstí. Musíte pracovat dál a vytvářet si další příležitosti. Daleko šťastnější jsem z výhry než z eventuálního zisku balonu.

Na jeho šance v týmu

Každý den tvrdě trénuji a snažím se dát ze sebe všechno, poslouchám trenéra, beru si k srdci jeho slova a snažím se udělat alespoň určitou stopu v každém zápase, do kterého naskočím, to je to, o co se teď snažím.