Je to o tom, abych se nevzdal, říká Torreira o současné situaci

Oproti minulé sezóně zažívá odlišné chvíle. Po svém přestupu do Arsenalu patřil k nepostradatelným pilířům záložní řady Gunners, v letošním ročníku však Lucas Torreira spíše pobývá na lavičce.

„Netuším, zda bych to nazval frustrací,“ rozpovídal se třiadvacetiletý záložník. Ten v dosavadní sezóně odehrál deset zápasů, v Premier League však od úvodního hvizdu naskočil jen proti Tottenhamu a Manchesteru United.

„Hrát chce každý. Každý chce začínat od první minuty, což je naprosto normální. Ale takové věci nezávisí na mě,“ pokračoval hráč, který se v poslední době více sžívá s pozici útočněji laděného fotbalisty.

„Záleží to na rozhodnutí trenéra. Musím to respektovat. Je to o tom, abych se nevzdal. Musíte pokračovat v tvrdé dřině. Ať už budu hrát od začátku, nebo naskočím z lavičky, budu chtít ze sebe vydat to nejlepší pro tým. Takový jsem.“

Torreira se během reprezentační přestávky představil doma proti Peru a ve své tradiční roli defenzivního záložníka pomohl Uruguayi k výhře 1:0. Samotný hráč byl přitom chválený za svůj poctivý výkon.

Po dalším utkání ve středu se však znovu přesune do Arsenalu, kterému bude sloužit na klubové úrovni. „Rád odevzdávám sto procent za dres, v němž hraji, abych pomohl spoluhráčům, a dal fanouškům něco, z čeho by měli radost,“ dodal.