Jenkison: Užívám si svůj sen

Carl Jenkinson prožívá svůj sen. Žádný starý sen, ale sen nás všech. Ten, ve kterém podepíšeme smlouvu s klubem, který milujeme, oblečeme si slavnou červeno bílou kombinaci a hrajeme za Arsenal.

 

Mnohým by stačilo být profesionálním fotbalistou na nejvyšší úrovni, ale mladý odchovanec Charltonu nyní hraje v týmu, kterému fandí a tvrdí, že měl obavy, aby se mu jeho sen nerozplynul.

V rozhovoru pro poslední vydání Arsenal Magazine vše vysvětluje.

Carl: slyšel jsem nějaké řeči, ale nevěřil jsem tomu až do doby, kdy došlo k podpisu v tréninkovém centru. Opravdu jsem měl velké obavy, jelikož Arsenal byl jediným klubem, do kterého jsem chtěl přistoupit, takže pokud by to nevyšlo, bylo by to pro mě opravdu těžké.“

Steve: (otec Carla) „možná jsem starý blázen, ale vždy jsem snil, že můj syn bude hrát v Arsenalu a že spolu vyjdeme z Wengerovi kanceláře, obejmeme se a společně si zatancujeme. A to se opravdu stalo.“

Carl: „objali jsme se, ale to ty jsi tancoval!“

Carl: bylo to pro nás něco výjimečného a pár týdnů po podpisu mi táta připravil nečekanou oslavu. Vůbec jsem o ní nevěděl, netušil jsem co se děje, ale celá moje rodina a přátelé měli šály a vlajky Arsenalu a můj táta pustil CD s písničkami o Arsenalu. Bylo to opravdu skvělé.

Když Robin viděl fotky mého starého pokoje tak se mě zeptal: „máš na zdi moji fotku?“

 

Nárůst kvality byl značný po těžkém začátku jeho kariéry, kdy byl vhozen do týmu. Po té co se zranil chvíli po tom co si Bacary Sagna zlomil nohu, se jeho šance jakožto náhradníka rozplynuly, ale Jenkinson to bere pozitivně.

„Zranění pro mě bylo velkou překážkou, protože mi sebralo příležitost. Ale kdyby mi někdo předtím řekl, že odehraju 12 utkání, byl bych šťastný,“ říká.

„Abych byl upřímný tak si myslím, že s mými výkony to šlo nahoru a dolů, ale věřím, že jsem se s každou hrou zlepšoval. Hodně jsem se v této sezóně zlepšil, a když se na to podíváme realisticky, tak to vždy zabere nějaký čas když jste zvyklý na League one a najednou hrajete Premier League.“


/arseblog.com/ foto: /arsenal.com/