Jestli jsem jeden z nejlepších útočníku na světě? Ano, a v příští sezoně to potvrdím

Pro fanoušky i odpůrce tohoto hráče si britský list Dailymail přichystal pořádný rozhovor, který stojí za to si přečíst.

Sebevědomý mladík tenhle Nicklas Bendtner. Dost sebevědomý na to, aby se předváděl polonahý a považoval se za jednoho ze špičkových světových útočníků.

Dost sebevědomý na to, aby se ve dvaadvaceti letech zeptal čtyřiatřicetileté členky dánské královské rodiny, zda by jí nevadilo jít s ním na rande. Sebevědomý na to, aby požádal Eduarda, zdy by mu nevadilo předat mu jeho číslo 9. Krásná baronka Caroline Luel-Brockdorffová souhlasila, Eduardo však svojí devítku uhájil.

Bendtner se dokonce nerozpakoval si týden poté, co sešrotoval svůj luxusní Aston Martin, pořídit nový.

„Je zaparkovaný před domem. Je to mé vysněné auto a nyní pro mě znamená ještě více, zachránilo mi totiž život“ usmívá se.

Ale co mělo znamenat, když ho fotografové zachytili po nehodě jak ze sebe stráhává oblečení až do polonaha?

„Kluci z kabiny se tomu smějí, ale já se potřeboval přesvědčit, jestli mi nic není. Bolel mě kotník a žaludek, na obou místech jsem prodělal operace.

A samozřejmě jsem měl také strach. Mé tělo mě živí a já se potřeboval zoufale přesvědčit jestli jsem OK. Tak jsem ze sebe strhal všechno oblečení, dokonce i kalhoty. Pak jsem vzal zpětné zrcátko mého Aston Martina, které se při nehodě utrhlo a leželo na zemi a zkontroloval se jím. Zepředu i zezadu.“

Bendtner si sotva stihnul obléct zpátky kalhoty, když se zpoza zatáčky vyřítilo další auto.

„Řidič se mě zeptal jestli jsem v pořádku a já ho požádal, aby zavolal sanitku. Potom jsem vlezl zpátky do auta, abych našel svůj mobil. První jsem zavolal svému otci, abych mu řekl, že jsem havaroval, ale vyvázl jsem bez zranění. Poté jsem zavolal do Arsenalu říct jim, že trénink nestihnu včas.“

Nehoda, která byla podle něj zapříčiněna tím, že se mu do protisměru vyřítilo auto a on chtěl zabránit přímé srážce, ho pěkně rozhodila.

„Jel jsem z A1 k odbočce na M25. Naráz jsem, díky vozidlu v protisměru, strhával volant a letím do stromu. Celou tu dobu jsem byl ale při vědomí a měl jsem takový ten pocit, že všechno bude v pohodě.

Stále se to ozývá. Po zápase mě pobolívají záda, sotva můžu chodit a potřebuju hodně péče, abych se rychle zotavil.“

Sám ale odmítá, že podobně jako většina mladých fotbalistů je nezkušený na to, aby jezdil v tak silném autě. Dokonce odmítá názor, že někdo jako Carlo Cudicini, gólman Tottenhamu, který bojoval díky havárii o život, by neměl jezdit na motorce.

„Můj táta jezdil na motokárách, takže máme řízení v genech. Motorky jsou ale taky skvělé. Nemyslíte si, že v životě musíte někdy zariskovat? Nesmíte se šetřit na další den.“

Bendtner je pozoruhodně sebejistý, ovšem ne způsobem, který vás otráví. Naopak, je to spíše pozoruhodné. Podobně jako José Mourinho. Mohli byste tvrdit, že je stejně arogantní a provokativní. Řekl novinářům, že nesnáší, když mu pokládají nudné otázky, týkající se fotbalu. Místo toho by pro něj mohli vymyslet chytřejší otázku.

Jednou se dokonce náš rozhovor stočil na téma lanýžů a jisté restaurace v Barceloně.

„Jsem překvapený, že jste sehnal v tuto roční dobu bíle lanýže. V Londýně nejsou k sehnání.“

Možná, že je více vyspělý, než jeho vrstevníci. „To slýchávám hodně“, přitaká.

„Ne, nemyslím si, že jsem přehnaně sebevědomý. Mám jen důvěru ve své vlastní schpnosti, to říkám rovnou.“

„Můžete se zeptat každého, kdo mě zná a řekne vám, že jsem vždy upřímný a poctivý a takových lidí si i vážím. Mám rád, když se mnou lidé mluví na rovinu. Nemám však rád, když si lidé šuškají za mými zády nebo něco takového.

Pamatujte, minulou sezonu jsem strávil na křídle. Poté jsem měl tu havárii. Od té doby, co jsme se vrátil, jsem ale hrál na hrotu a našel jsem tu správnou rovnováhu.“

Může to být právě tato vlastnost, která vyvolala konflikt mezi ním a Adebayorem v zápase proti Tottenhamu.

Téma Adebayor je tedy nadhozeno. „Co o něm chcete vědět?“ ptá se.

No, co tedy byl ten problém?“
ptám se jej.

„Víte, ve fotbale si nemůžete rozumět s každým a on byl ten případ. Nemělo to nic společného s tím, že jsme oba útočníci. Nezačalo to také tím, že jsme se pohádali v tom zápase. Takhle to bylo už od začátku.

Se všemi útočníky vycházím v pohodě. Někteří lidé vám ale prostě nesedí. Nevím, co si o mě myslel, nikdy jsme o tom ani nemluvili. Nemůžu o něm říct nic pozitivního, takže bych raději neříkal nic.“

Dokonce i po posledních dvou zápasech (rozhovor byl vytvořen před zápasem s Wiganem), by se Bendtner přel, že Arsenal netrpí z absence Adebayora.

„Měli jsme mnoho zranění, ale stále jsme ve hře o titul. Myslím si, že to hovoří za vše.“

Jediné téma, o kterém se zdráhá hovořit je jeho úspěšnost skórovat i mimo fotbalové trávníky. Krásná Caroline byla dánskou urozenou, už když se rozešla se svým přítelem, bankéřem, Rory Flemingem. Poté záhadně obdržela sumu pohybující se okolo £400mil.

Potkala Bendtnera, když byl jedním z hostů reality-show, která zachycovala obnovu jejího zámku. Takovou story nevymyslí ani v Holywoodu: pracující chlapec z Kodaně, jehož rodiče oba tvrdě pracují pro Scandinavian Airlines, má nyní blízko k tomu, aby si vzal princeznu.

Ten však o ní nechce moc mluvit, ale nedaří se mu to.

„Nevím nic o těch £400mil. Není to o penězích. I kdybychom neměli žádne peníze, stále bych s ní byl šťastný. Tak je to s každým v mém životě. Peníze nejsou důležité. Jejich účel je jedině v obstarávání věcí.

Je pravda, že se můj život změnil. Cítím, že v posledním roce jsem byl více rozumný. Pořád si užívám, ale už zdaleka nechodím tolik ven. Předtím bych klidně šel pařit a dělat všechno, co dělají mí vrstevníci. Nyní jsem ale našel někoho, kdo je speciální, koho miluju.

V Dánsku jsou slavným párem. Dají se přirovnat k Victorii a Davidu Beckahmovi.

„S mojí přítelkýní jsem ještě v Dánsku nebyl. Když se to ale stane, asi až po Mistrovství světa, jsem si jistý, že novináři z toho udělají velký boom.

Když vyšlo najevo, že jsme se dali dohromady, před našim domem stál každý den houf britských a dánských paparazzi. Jsou to ale jen obrázky, s tím si hlavu nelámu. Nezmění to způsob, jakým žiju. Budu si žít tak, jak chci já a pokud s tím někdo nebude souhlasit, je to na něm. Opravdu mě to netrápí.“

Sám říká, že za ním rodina vždy stála. Stejně tak jako jeho mladší bratr, který má černý pás z karate.

„Myslím si, že jsme byli vychováni tak jako každý jiný. Oba jsme byli podporováni v tom, co chceme dělat. Jannick je nyní vicemistr Dánska v karate. Je stejně vysoký jako já a ještě silnější.“

Arséne Wenger si může myslet, že se rozhodl správně. Nejen že prodal Adebayora a velkého, blonďatého Dána si ponechal. Nabídl mu i lukrativní smlouvu, což nás vede k další otázce. Podle některých komentátorů Bendtner vyměnil své číslo dresu za 52, což mu vyneslo přezdívku B52, díky jeho týdennímu platu £52,000.

„To není pravda“ směje se.

„Pokud bych vyjednával kontrakt, proč zrovna 52? Mám rád kulatější čísla, jako je 50 nebo 55 nebo možná i víc! To číslo jsme vybrali s přítelkyní. Sedli jsme si, ona měla nějaké návrhy, já měl také, nakonec jsme skončili u čísla 52. Moc se mi to číslo líbí, i když si ze mě spoluhráči utahují, že jsem zpátky v mládežnické kategorii.

Odškodnil jsem fanoušky, kteří si koupili můj starý dres s číslem 26. Bylo to ze začátku sezony. První jsem se ale musel zeptat Eduarda, zda mi nechce přenechat jeho devítku. Řekl mi že ne, tak jsem se rozhodl pro číslo 52.“


/dailymail/