Jonker a Freddie odcházejí do Wolfsburgu

Šeftrenér mládeže Arsenalu Andries Jonker odchází do Wolfsburgu, kde nahradí na pozici hlavního trenéra Valériena Ismaëla, který vydržel na lavičce Vlků pouhých pět měsíců.

Andries Jonker , který působil ve Wolfsburgu na pozici asistenta Felixe Magatha a Diethera Heckinga a v Barceloně a Bayernu jako asistent Luise van Gaala, přišel do Arsenalu v roce 2014. Významně se podílel na rozvoji mladých hráčů Arsenalu a přestavbě infrastruktury v naší Hale End akademii.

Do Wolfsburgu rovněž odchází i legenda Arsenalu a trenér  U-15 Freddie Ljungberg, který bude asistentem Jonkera u prvního týmu.

Jonkera by měl v Arsenalu nahradit Luke Hobbs, který působil v Peterborough United, Cambridge United a Southendu United. Freddieho u kategorie U-15 Jan Van Loon.

„ Strávil jsem v Arsenalu tři nádherné sezony, ve kterých se nám povedlo dosáhnout významný pokrok. Bylo skvělé být součástí klubu, který klade takový důraz na výchovu mladých hráčů.“

„ Zanechávám v Arsenalu skvělý tým lidí, který bude i nadále odvádět skvělou práci. Rád bych poděkoval vedení klubu, Ivanu Gazidisovi a Arséne Wengerovi za podporu.“

„ V akademii je několik velmi talentovaných hráčů a já i nadále budu sledovat jejich další fotbalový vývoj.“

 

/arsenal.com/