Jorginho podepsal novou smlouvu

Italský reprezentant přestoupil z Chelsea v lednu 2023. Od té doby je nedílnou součástí našeho týmu. Nastoupil do zápasů ve všech soutěží.

Dvaatřicetiletý záložník zahájil svou kariéru v italském klubu Hellas Verona, kde prošel mládežnickými kategoriemi a nastoupil za první tým v celkem 96 zápasech. V lednu 2014 pak Jorginho podepsal smlouvu s Neapolí. Odehrál zde čtyři sezony, během nichž nasbíral 160 startů a hned v prvním roce vyhrál Coppa Italia a Supercoppa Italiana.

V červenci 2018 se Jorginho přestěhoval do Anglie, když podepsal smlouvu s Chelsea. Za necelých pět let v jihozápadním Londýně nastoupil do 213 zápasů, v nichž vstřelil 29 gólů a osmkrát asistoval. Získal čtyři trofeje. Od svého debutu v roce 2016 si připsal také 52 startů za Itálii.

V roce 2021 vyhrál Jorginho s Chelsea Ligu mistrů a Superpohár UEFA a s Itálií Euro 2020. Díky tomu získal prestižní individuální ocenění Hráč roku UEFA a skončil na třetím místě v anketě Zlatý míč.

Sportovní ředitel Edu řekl: „Jsme velmi rádi, že s námi Jorgi prodloužil smlouvu. Svou profesionalitou a úspěchy skvěle reprezentuje Arsenal a naše hodnoty.

„Vím, že všichni v klubu budou velmi nadšeni, že Jorgi s námi bude i nadále, a to nejen hráči a trenéři, ale i všichni zaměstnanci. Je skvělé, že Jorginho zůstává s námi, protože pokračujeme v budování, abychom byli lepší a silnější.“

Manažer Mikel Arteta dodal: „Jsme rádi, že s námi Jorgi podepsal novou smlouvu. Jorgi je důležitou součástí našeho týmu, vzorem se skvělými vůdčími schopnostmi a jedinečnou schopností herního stylu, díky kterému jsou všichni kolem něj na hřišti lepší.

„Jsme velmi potěšeni, že se Jorgi a jeho rodina zavázali k spolupráci s námi, a všichni se těšíme, až budeme společně pokračovat v této cestě.“

arsenal.com