Juniorka: Arsenal v mladší, ale silné sestavě prohrál v závěru s Liverpoolem

Přesně čtyři dny po zápase s Manchesterem City si juniorka Arsenalu zahrála na domácím hřišti proti Liverpoolu. V sestavě U-23 londýnského týmu už chyběli hráči širšího prvního týmu jako Gibbs, Wilshere či Jon Toral, nedávná posila Hull City. Gunners s celkem z města Beatles padli brankou z přímého kopu z poslední minuty 1:2.

Oproti pondělnímu duelu se tentokrát hrálo v Meadow Marku. Po vítězství 4:3 udělal Steve Gatting v sestavě několik změn. Do brány se místo Matta Maceyho dostal Hugo Keto, v obraně si zahráli také Jordi Osei-Tutu a Marcus McGuane, na hrotu nechyběl Chuba Akpom. Záložní řada byla vyztužena o Maitalnda-Nilese nebo Joe Willocka, útočnou fázi podporovali Eddie Nketiah, Reiss Nelson či Jeff Reine-Adelaide.

První poločas
Netrvalo příliš dlouho a první šanci utkání si vytvořili domácí fotbalisté. Střelu k tyči vyslal Akpom, jednadvacetiletého útočníka ovšem vychytal Grabara. O několik chvil později zahrozili také hosté, Danny Ings, střelec jednadvaceti branek v League Champions ze sezóny 2013/2014, nedokázal překonat Keta.

Hra se poté zklidnila, oba týmy měli problém se dostat do nějaké šance. V třiadvacáté minutě se ale k příležitosti opět prodral Ings, jeho hlavička po rohu nakonec úspěch nepřinesla. Na druhé straně se neprosadil ani Eddie Nketiah. Ke konci poločasu si závěrečnou možnost na gól vytvořili ještě liverpoolští, Dhandyho pokus vytěsnil Keto mimo tři tyče.

Druhý poločas
Na začátku druhé půle se diváci poprvé dočkali vstřelené branky. Nebyl u toho nikdo jiný než Nelson, který úžasným dloubnutím vsítil pátou letošní brankou v soutěži. Liverpool nechtěl prohrát a podle toho vypadala také jeho hra. Agilní Ings mohl vyrovnat v šedesáté třetí minutě, potřetí v zápase ale ztroskotal na Ketovi, devatenáctiletý brankář si připsal další skvělý zákrok.

O více jak pět minut bylo již však vyrovnáno, Rhian Brewster střelou s rotací už Fina překonal. Strážce svatyně Arsenalu následně držel naděje domácích na remízu, deset minut před koncem řádné hrací doby vyškrábl  konečky prstů nepříjemnou hrozbu Liverpoolu. Hosté si přesto výhru odvezli, poslední minuta přinesla štěstí Hartovi, který z pětadvaceti metrů vyslal z přímého kopu nechytatelnou střelu za záda Keta.

Arsenal je po necelém odehraném třetím kole na druhé příčce se šesti body, skóre Gunners činí 8:7. První je tým z Liverpoolu, který dokázal uspět ve všech duelech a se skóre 7:1 vévodí Premier League 2.