Juventus se zajímá o nadějného španělského mladíka Arsenalu


Podle turínského sportovního listu „Tuttosport“ se stará dáma velmi zajíma o Frana Méridu. List uvádí, že našeho hráče sledují agenti na pravě probíhajícím evropském šampionátu U-19 v Česku.
Fran sice nenastoupil k prvnímu zápasu španělské reprezentace, v němž se Španělé střetli s Německem (zápas skončil 2-1 pro Němce), podle některých z důvodu zranění, podle jiných z důvodu rozepří uvnitř týmu. Nicméně, očekává se, že se v zítřejším zápase s Maďarskem, který Španělé nemohou prohrát, objeví v základní XI.

Mérida sice před třemi měsíci prodloužil svůj kontrakt v Arsenalu(na 4-5 let), ale v posledních dnech se spekuluje, že tuto sezónu stráví na hostování, ať už opět v dresu Realu Sociedad, či v dresu Salamancy. Wenger se ale nechal slyšet, že by rád našeho mladíka viděl v následujícím ročníku v prvním týmu, a při této příležitosti popsal Španěla jako „naprosto jedinečného hráče“.

Juventus chce za hráče zaplatit Arsenalu 3 mil. liber, tedy podobnou částku, kterou zaplatil londýnský klub Barceloně za příchod tohoto hráče.

Podle trenérů Arsenalu je Mérida fantastický hráč, a jeden z nejnadějnějších mladíků „Wengerovy školky“.

Zítřejší zápas s Maďarskem bude pro Španěly životně důležitý, protože pokud by prohráli i tento zápas, nepostoupili by ze základní skupiny. To by bylo samozřejmě velké překvapení, protože Španělé byli před turajem považování za hlavního favorita, především proto, že se jim podařilo vyhrát dva předešlé turnaje, a letos tak chtěli útočit na rekordní třetí titul v řadě.

/youngguns/