Kanonýři v reprezentacích

Kanonýři si zahráli v reprezentacích …

Tomáš Rosický

Česká republika 0-0 Itálie, 7. června

Tomáš Rosický odehrál celých 90 minut za Českou republiku proti Itálii při bezbrankové remíze v Generali aréně v Praze. Výsledek zanechal Čechy pět bodů za Itálií a jeden za Bulharskem ve skupině B.

Gervinho

Gambie 0-3 Pobřeží slonoviny 8. června

Gervinho nenastoupil při vítězství Pobřeží slonoviny 3-0 v Gambii. Lacina Traore, Wilfried Bony a Yaya Toure skórovali za slony.

Wojciech Szczesny

Polsko 2-0 Lichtenštejnsko, 4. června,

Moldávie 1-1 Polsko 7. června

Wojciech Szczesny byl nevyužitým náhradníkem při remíze 1-1 v Moldávii. Za hosty skóroval brzy Jakub Błaszczykowski, ale Eugeniu Sidorenco vyrovnal před poločasem. Szczesny strávil na lavičce i vítězství Polska 2-0 nad Lichtenštejnskem v Krakově.

Thomas Vermaelen

Spojené státy Belgie 2-4 29. května

Belgie 2-1 Srbsko 7. června

Thomas Vermaelen nuceně střídal po 36 minutách hry při vítězství Belgie nad Spojenými státy v Ohiu. V důsledku toho se nezapojil do pátečního kvalifikačního utkání MS proti Srbsku, při kterém si Belgie udržela neporazitelnost ve skupině A. Kevin De Bruyne a Marouane Fellaini zajistili domácím dvougólové vedení, Aleksandar Kolarov v závěru snižoval za Srbsko.

Per Mertesacker , Lukas Podolski

Ekvádor 2-4 Německo 29. května

United States 4-3 Německo, 2. června

Lukas Podolski hrál 90 minut za Německo při porážce 4-3 se Spojenými státy ve Washingtonu v neděli večer. Útočník zaznamenal nejrychlejší branku v historii Německa během vítězství 4-2 nad Ekvádorem o čtyři dny dříve, gól vsítil po pouhých devíti vteřinách hry a druhý si připsal později v první půli. Per Mertesacker odehrál 90 minut proti Ekvádoru a představil se i v prvním poločase ve Washingtonu.

Santi Cazorla , Nacho Monreal

Haiti 1-2 Španělsko, 8. června

Santi Cazorla a Nacho Monreal byli nominováni do prozatímního týmu Španělska pro nadcházející pohár FIFA. Cazorla a Cesc Fabregas skórovali za Španělsko v zahřívacím zápase při těsném vítězství 2-1 nad Haiti.

Laurent Koscielny , Bacary Sagna , Olivier Giroud

Uruguay 1-0 Francie 5. června

Brazílie v. Francie 9. června

Laurent Koscielny a Bacary Sagna  hráli svorně 90 minut a branka Luise Suáreze v druhém poločase rozhodla, že Francie byla v Montevideu poražena. Olivier Giroud zasáhl do hry jako střídající hráč těsně před 60. minutou.

Alex Oxlade-Chamberlain , Theo Walcott

Anglie 1-1 Irsko 29. května

Brazílie 2-2 Anglie, 2. června

Alex Oxlade-Chamberlain ukončil sezónu ve velkém stylu, když skóroval na Maracaná. Anglie prohrávala 1-0 proti Brazílii, hráč střídající o půli se prosadil tvrdým volejem z 20 metrů. Theo Walcott v Riu také nastoupil, hrál 84 minut a Paulino poté zajistil Brazílii remízu 2-2. Oba reprezentanti se také představili při středeční remíze 1-1 proti Irsku ve Wembley.