Každé slovo z Mikelovi tiskové konference po Nottinghamu Forest

Perfektně jsme rozjeli naši kampaň 2023/24, když jsme porazili Nottingham Forest 2-1, následně se Mikel Arteta během několika minut po závěrečném hvizdu podělil s novináři o své myšlenky ohledně výsledku.

Dostal otázky ohledně brilantnosti Bukaya Saky a Gabiho Martinelliho, výběru týmu, zranění Jurriena Timbera a mnoho dalšího.

o nervózním konci zápasu po naší dominanci v prvním poločase…

Vítejte v Premier League! Myslím, že to je vrchol, byli jsme dominantní, zasloužili jsme si vyhrát zápas, není pochyb o tom, že jsme si to zasloužili. Vedli jsme 2-0 a měli nějaké šance ukončit hru, což jsme neudělali, pak jsme dostali lajdácký gól, poté, co jsme měli šanci z rohu. Po dvou přihrávkách připustíte snižující branku. Když se to stane v lize, je to hra, každý tým má svoje zdroje, kvalitu vytvářet problémy, a bylo to spíš o pocitu, co se stalo, protože realita je taková, že jsme nic jiného nepřipustili. Jak běží čas, je to v této lize nebezpečné, ale celkově jsem velmi šťastný.

o zranění Jurriena Timbera a o tom, zda byl blízko střídání v poločase…

Ne, úředníci a doktoři se na něj podívali a byli rádi, že mohl pokračovat. On to chtěl také, ale hned v druhé polovině první akce udělal pohyb a bylo to trochu divné, tak jsme ho stáhli dolů. Teď ho musíme vyšetřit, abychom věděli, co mu je.

o ohromující brance Bukayo Saky…

Z této vzdálenosti proti Mattu Turnerovi není moc snadné skórovat, ale bylo to neuvěřitelné zakončení.

o tom, zda bylo taktické hrát Parteyho na pravé obraně a mít Gabriela na lavičce…

Čekali jsme zápas, na který skutečně došlo, a potřebovali jsme někoho jiného ve středu pole, aby dělal to, co musíme dělat nejlépe. Měl větší plynulost a zabíral útočné prostory ve vztahu k tomu, jak bránili. Myslím, že to fungovalo opravdu dobře.

o hybnosti ve druhém poločase…

Bude velmi obtížné ovládnout hru po 100 minut, to je důvod, proč jim umožníte získat určitou kontrolu nad hrou. Dokážou si něco vytvořit, na konci akce se hybnost mění a posouvá, bezprostředně po této brance. Není to správná doba to měnit, nemůžete to změnit, ve chvíli, kdy čas utíká musíte být tak dobří v řešení této situace, a musíte získávat body. Tým to zvládl opravdu dobře, ale musíme být bezohlednější a k sobě kritičtější, abychom byli víc dotěrní a zápasy ukončovaly.

o tom, zda je tato taktika určena k nalezení řešení problémů z minulé sezóny…

To je můj úkol, vytvářet větší problémy pro soupeře a ty pak utváří to, jak nejlepším možným způsobem hrát, a jak mít největší pravděpodobnost zápasy vyhrávat. Abychom to dokázali, musíme každý týden vybírat ty správné hráče, nejen na začátku, ale i na závěr utkání. Hráče, kteří přijdou v závěrečné části hry a opravdu nám pomůžou zasloužit si právo na výhru.

o tom, zda má Bukayo Saka nejlepší předpoklady stát se jedním z nejlepších hráčů v lize a Evropě…

Hráče žádám, aby byli každý den tou nejlepší verzí sebe sama. To je jediná věc, kterou mohou udělat. Jak dobrou verzi každý hráč má, je velmi těžké říct, protože to nevíme. Nevíme, jak na tom Bukayo bude, totéž platí pro ostatní. Jsou tak dychtiví to ukazovat každý den, a když se to stane, budou se vyvíjet. Jistě, budou lepší a budou lépe soutěžit a budou rozumět tomu, jak se zlepšit a být efektivní při rozhodování.

o tom, zda dnešní výkon Gabriella Martinelliho může být tím, co od něj očekáváme tuto sezónu…

To je Gabi – potřebuje být naživu, potřebuje být energický, musí riskovat a jít do toho. Něco, co se mi dnes opravdu líbilo a co se mi moc nelíbilo před dvěma týdny bylo, že se chystal dát míč od nohy, a dával ho zpět, to byl rozhodující moment. Když Gabi dělá to, že naznačí, že jde dozadu, a pak jde dopředu, je to jeden z nejlepších hráčů a jeden z nejnebezpečnějších dnes. Když hraje v jiném rytmu, tak ne.

o tom, jak byl rád, že se dnes Eddie prosadil…

Těší mě to, protože je vzorem. Je to hráč, který byl tak zklamaný z absence Gabbyho (Jesuse), a že nehrál finále. Co udělal, když přišel ve finále na hřiště bylo, že změnil hru, to je číslo jedna. A ten druhý je to, jak tento týden trénoval- říkal mi tím: „Pane, když nebudu hrát, tak jsi slepý.“ Spousta hráčů přijde a řekne: „Ach jo, proč nehraju?“ a musíš jim to zkusit vysvětlit. Ostatní hráči vám řeknou důvody, proč si zaslouží hrát, přesně to dělá Eddie. To je přesně to, co udělal, pak jde na hřiště a podává výkony. Je to jasný příklad a velmi dobrý příklad pro každého.

o tom, zda chceme v naší hře posouvat míč rychleji…

Hlavně ve druhé půli, zvlášť když vedeme 2-0 a musíme udržet rytmus. Mluvili jsme o tom, že dnes chceme hrát ve velmi vysokém rytmu, protože jsme věděli, že hřiště vyschne a bude opravdu horko a bude to pomalejší. Vše, co bude v nízkém bloku, ve formaci stromečku a pomalou hrou, prospívá soupeři. Musíme se držet dál od těchto zápasů.

o problémech, které měli fanoušci na stadionu před zápasem…

Ze své pozice se všem omlouvám za to, co se stalo. I pokud jde o klub, jako mluvčí říkám, že se omlouváme. Podíváme se na to, co se stalo, pokusíme se to zlepšit – stejně tak děkujeme všem za jejich trpělivost, kterou měli, děkuji i rozhodčím a Nottinghamu za to, že umožnili oddálení výkopu, abychom měli atmosféru, v níž si zasloužíme hrát zápas Premier League.

o tom, jaký dojem udělalo vůdcovství Declana Rice na bosse…

Je velmi přirozený. Jak jste dnes viděli, nevím, jestli to bylo po dvou minutách nebo po 10, jak se pohybuje, jak trénuje, jak se začlenil do šatny, myslím, že si tu pozici taky užívá. Dnes měl pravděpodobně vstřelit dvě branky, takže víc tohoto. On nepřemýšlí, jen hraje a já jsem s tím, co dělal opravdu potěšen.

/arsenal.com/