Kde jsou nyní? Arturo Lupoli

Vzpomínáte si ještě na Artura Lupoliho, naší bývalou vycházející hvězdu? Pojďme se spolu podívat, kam se jeho cesta po opuštění Arsenalu ubírala.

9. listopadu 2004 v zápase Carling Cupu proti Evertonu posílá Arsene Wenger do zápasu malého, hubeného dlouhovlasého útočníka. Reputace smrtícího zakončovatele v rezervním týmu mu přinesla mladíkovi šanci oslnit i ve velkém zápase. Šanci využil. Vstřelil dva pěkné góly a Arsenal vyhrál 3:1. Nová hvězda byla očividně na světě.

45 branek ve dvaadvaceti zápasech za jeho bývalý klub Parmu znamenalo, že jméno Arturo Lupoli bylo zapsáno v historických knihách italské mládeže opravdu tučným písmem. Sezónu 2004/2005 zakončil se sedmadvaceti brankami ve dvaatřiceti zápasech. Jeho spolupráce s Nicklasem Bendtnerem mu také přinesla i plno asistencí.

Hostování v Derby County v roce 2006 znamenalo pro Lupoliho šanci, aby získal klíčové zkušenosti. Vstřelil 7 branek v pětatřiceti zápasech, ale jeho kontrakt v Arsenalu měl vypršet na konci sezóny. Arsenal rychle přispěchal s prodloužením, ale italská Fiorentina rychle přispěchala s delší a lepší nabídkou. Arsene Wenger ji odmítl dorovnat a tak se Arturo otočil Arsenalu zády a podepsal předběžný kontrakt s fialkami.

Tam jej čekalo pouze vysedávání na lavičce a hostování v Trevisiu. Tento krok rozhodně úspěšný nebyl. Brzy byl jeho návrat do Anglie zpečetěn. Na hostováních v Norwichi a Scheffieldu se Arturo pomalu zlepšoval. Poté poslal Wengerovi výstrahu, když řekl anglickým médiím, že by rád dokázal, že se Arsenal spletl a vystřílel Blades do Premier League. Přišel ale konec sezóny a United s Lupolim o dalším působení nejednali. Se staženým ocasem se tedy vrátil zpět do Itálie.

Dvaadvacetiletý útočník rychle přerušil své pouto s Fiorentinou, která jej chtěla rychle prodat. Fiorentina nokonec souhlasila s výměnou s celkem Série B Ascoli. Arturo byl vyměněn za Francesca Di Tacchia. Nyní pokračuje ve smíšených výkonech a snaží se vystoupit ze stínu hráče, který měl potenciál na to, aby se stal hráčem světové extratřídy.

/younggunsblog.co.uk/