Kde jsou nyní? Ryan Smith

Ryan Smith, další talent, který se v Arsenalu neprosadil.

Ryan Smith vletěl na scénu jako šestnáctiletý v zápase proti Rotherham United v roce 2003. Mnozí mu předpovídali, že bude pravidelně nastupovat za Arsenal i za anglickou reprezentaci. O šest let později, v době, kdy měl dosáhnout výkonnostního vrcholu, se Ryan snaží, vybudovat si kariéru jak ve fotbale, tak i v muzice. Takže kde se to pokazilo?

Smith vyrostl v epicentru Arsenalu, v severolondýnském Islingtonu. Zatímco se mnoho jeho přátel přidalo do gangů, tak on se připojil ke Gunners. Malý, rychlý a nepředvídatelný křídelník s nebezpečnou levou nohou zazářil v zápasech rezervy a byl jako šestnáctiletý nominován na tři zápasy pro Carling Cup. V záloze si tenkrát zahrál po boku mladé španělské naděje Cesca Fabregase. Na horizontu se objevil další úžasný talent.

Jenže Ryan nikdy nedokázal dostatečně využít své šance. Očekávalo se, že hostování v Leicesteru City v roce 2005 Ryana jako hráče dotvoří, ale jak už bylo řečeno, tak tuto příležitost nevyužil. K fotbalu začal mít špatný postoj, a proto hrozilo, že jeho potenciál zničí. Obě strany se dohodly, že hostování ukončí. Ryan si ještě zahrál rozlučkový zápas Dennise Bergkampa a poté jej Wenger prodal do Derby County.

Byl to neočekávaný konec jednou vysoce ceněné hvězdy na severu Londýna. Ale ani v Derby Ryan nepracoval tak, jak by měl. Po pouhé sezóně byl poslán zpět do Londýna. Za 150 000 liber byl prodán do Millwallu. Za dva roky nevstřelil ani branku a své další hostování v Southamptonu nakonec proměnil v trvalý přestup. Následovalo dalších neúspěšných šest měsíců, ve kterých Southampton sestoupil, a Ryan zasáhl do pouhých osmi utkání.

Poté neuspěl na testech v Holadnsku a Portugalsku a na začátku sezóny mu nabídli krátkodobý kontrakt zástupci Crystal Palace. Tam se ale opět neprosadil. Byl propuštěn pouhých šest dní před koncem lednového přestupového okna. Byla to další rána v jeho smolné kariéře. Neúspěšné tréninkové působení v Grimsby Town znamenalo konec jeho kariéry v Anglii.

Proto se začal soustředit na svou hudební kariéru. Zároveň se ale také zúčastnil několika stáží v Holandsku. Díky svým kontaktům z hudebního průmyslu se Ryan odstěhoval do Ameriky, kde se pokusil prosadit do několika klubů MLS. Nakonec mu byla nabídnuta smlouva v týmu Kansas City Wizards a svůj debut v MLS si odbyl proti týmu D.C. United. Jeho první gól po čtyřech bezbrankových letech a asistence mu zajistili vítězství v anketě MLS Daily Player of the Week. Nyní se vyjádřil, že se na hřišti cítí nejlépe v celé své kariéře a vypadá to, že by se konečně mohl ocitnout na správné cestě.

Momentálně tedy Smith předvádí své výkony v Kansas City a zároveň se věnuje i muzice. Nahrál i skladbu se záložníkem Crystal Palace Neillem Dannisem, která se jmenuje “Summer Flowers.“

/younggunsblog.co.uk/

Zde si můžete jeho skladbu dokonce poslechnout.

http://www.youtube.com/watch?v=Do7kcSEKbbk#googtrans/en/cs

A tady je ukázka z jeho umění

http://www.youtube.com/watch?v=mAJZKAnwpYw&feature=related