Kdo bude dnes nejvíce deptat hráče Arsenalu?

Nejpravděpodobnější odpovědí je středopolař Wiganu, Michael Brown.


Niel Warnock, jenž byl jeho koučem v Sheffieldu United do roku 2004, vzpomíná na to, jak před každým zápasem s Arsenalem pověřoval právě Browna ničením, ať už podle pravidel dovoleným, či nikoliv, hry Arsenalu, a domnívá se, že 31-letý hráč dnes vyběhne na hřiště s podobnými pokyny.

 

,,Kdykoli jsme hráli proti Arsenalu, vždycky jsem mu dával pokyny, aby neumožnil Patrickovi Vieirovi hrát jeho hru za žádnou cenu, protože jsem se domníval, že jejich hra, a jejich nejlepší kombinace jdou právě přes něj´´, řekl Warnock.


,,Očekávám, že ho Steve Bruce pověří podobným úkolem i dnes, a to sice, zabránit hrát Cescovi Fabregasovi. Arsenal je vyjímečné fotbalové mužstvo, a abyste vůbec měli šanci, musíte proti nim hrát tvrdě. Nemyslím si, že zrovna v takovémto zápase si bude Steve stěžovat na nekvalitní trávník!

 

Vím, že Arsené se domnívá, že všechny kluby, proti kterým Arsenal hraje, svojí snahu přehánějí, a já chápu, proč je tak citlivý. Ale já si nemyslím, že je to úplně pravda, nebo alespoň po většinu času ne. Tak to určitě není. Je rozdíl mezi tím, hrát tvrdě, a mezi tím, hrát přehnaně tvrdě.´´

 

Warnock dodal: ,,Když jsem byl koučem Sheffieldu, měl jsem pár rozepří s Brownym ohledně jeho někdy i hloupých a zbytečně tvrdých zákroků, a já si nemyslím, že by tohle potřeboval ke své hře, protože je to vynikající fotbalista a také skvělý příklad pro mladé hráče.

 

Zranění Eduarda bylo samozřejmě příšerné, nikdo nic takového ve fotbale už nikdy nechce znovu vidět, ale já si nemyslím, že by kvůli Eduardově zranění změnil Bruce styl hry, a očekávám, že Browny od něj dostane stejné pokyny jako kdysi ode mě.´´

{mos_fb_discuss:5}