Kdo má na titul? – Man.Utd?

Konečně je tu poslední analýza, kterou budeme věnovat nikomu menšímu než je sám obhájce titulu z Manchestru…změnilo se u nich něco? Začne Rooney po vzoru Ronalda pečovat o svůj vzhled? A jak se uchytí Tevéz?…více v článku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obhajoba pro Manchester United? 

Tak a je to tady. Vyvstává zřejmě ta největší otázka – podaří se siru Alexi Fergusnovi obhájit titul? Co minulá sezóna a případné chyby? A nepatří už někteří ostřílení matadoři do starého železa? Uvidíme…pojďme na to.

 

 Menší pohled zpět 

Každý tým má nějakou slabinu a nejinak je tomu i u Manchestru United, přestože dosáhl na metu nejvyšší. Minulou sezónu spočívali jeho hlavní slabiny především v nedostatečném nahrazení ofenzivních hráčů, absenci defenzivního krytí ze zálohy a celkově relativně úzký kádr, který v pozdějších fázích sezóny ukazoval, že hráče základní sestavy lze jen těžko nahradit.

 

 Další střední útočník?

 Z mého pohledu je jediným čistokrevným útočníkem ManWho Luis Saha, který se ovšem často potýká se zraněními, takže klidně může delší dobu chybět. Roonie není vyloženým středním útočníkem, zvykl si hrát v místě za svým kolegou v útoku, který mu sklepával balony a on mohl pohodlně zakončovat. Nepochybně proto přivedl Ferguson v minulé sezóně Henrika Larssona. Ten už je ovšem samozřejmě pryč a tak musel Sir Alex přivést někoho nového – vhodným kandidátem by byl takový Anelka, on si však vybral Carlose Tevéze. Nemyslím ovšem, že Tevéz tuto pozici plně zvládne, hraje totiž stylem přesně jako Ronnie – mezi soupeřovou obranou a jejich záložní řadou. Takže Ferguson má dva stejné hráče, pro které bude musel vymyslet novou formaci nebo přizpůsobit tu stávající, aby mohli oba hrát vedle sebe. Jedna věc je ale jistá – Tevéz se dokáže rychle přizpůsobit jakékoliv formaci a je jistě velmi kvalitním útočníkem se zkušenostmi z Premier League.

 

Manchester se může spolehnout na góly téměř všech hráčů v poli, každý z nich má svůj střelecký potenciál, ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že potřebují ještě jednoho silného a dlouhého útočníka. Pokud ho Sir Alex přivede v dalším přestupovém období, bude mít Manchester zřejmě nejlepší útok v celé Premier League.

 

 Defenziva záložní řady 

Na někdy laxní přístup záložní řady k defenzivě si Alex přivedl téměř něco jako spasitele – Owena Hargreavese. Tento typ ManWho v minulé sezóně totiž velice citelně chyběl. Takový Carrick sice dokáže dobře tvořit hru, ale žádný bořič soupeřových útoků to rozhodně není. Myslím, že v dohledné době nahradí Paula Scholese – možná ještě dříve než by všichni očekávali. Nejdůležitější ovšem je, že nyní je záložní řada perfektně vyvážená a příchod Hargreavese je zřejmě tím nejdůležitějším posílením…mnohem větším než Tevéz a příchozí hráči.

 

Síla i na lavičce 

 

Další posily Nani a Anderson jsou ovšem ještě mladí a nezkušení( v Premier League to platí dvojnásob), takže tuhle sezónu se budou převážně aklimatizovat. Oba sice působí šikovně, ale přesto se nemůžu ubránit dojmu, že byli předražení (viz. dole). Využití tak najdou hlavně v pohárových soutěžích, kde budou nabírat zkušenosti…To samozřejmě pomůže starším a zkušenějším hráčům, kteří si budou moci po náročních zápasech patřičně odpočinout a sníží se tím i riziko jejich zranění. Tedy další krok správným směrem narozdíl od minulé sezóny.

 

Manchester zvětšuje své tréninkové zázemí

 Vzpomínáte jak Ronaldo chtěl mermomocí odejít do Realu, protože jediný způsob jak zakopat válečnou sekeru podle Rooneyho slov bylo do Cristianovi hlavy? Tak teď už to rozhodně neplatí – z těch dvou jsou skoro nejlepší kamarádi  a protože většina hráču Ronalda obdivuje, rozhodli se po jeho vzoru vybavit tou nejlepší kosmetikou…ale koupili si jí tak moc, že teď kvůli tomu musí v Carringtonu přestavovat šatny – nevejde se jim totiž do skříněk. Ještě aby se začal gelovat Sir Alex…a přestavují i parkoviště, protože hráči si kupují moc velká auta – Rooney si teď koupil nový Hummer H2, Giggs a Neville mají Range Rovery, Cristiano má Bentley GT…pomůže jim to k titulu? Uvidíme…   

Předpovídat ManWho jako obhájce titulu je pro mě jako fanouška Arsenalu pěkně těžké, ale rozhodně budou silnější než v minulé sezóně, o tom nelze pochybovat. Takže…

 

Předpověď: Nebude to lehké, ale snažší než v minulé sezóně. Manchester obhájí titul.

 

Souhrn přestupů:

 

Příchody: Anderson (FC Porto, £20.4m), O Hargreaves (Bayern Munich, £20.2m), Nani (Sporting Lisbon £17.3m), T Kuszczak (West Bromwich Albion,nevíme), Carlos Tevez.

 

Odchody: T Howard (Everton, nevíme), K. Richardson (Sunderland, £5.5m), Giuseppe Rossi (Villarreal, nevíme), Alan Smith (Newcastle, £6m).