Kdo půjde z kola ven ????

Menší úvaha na dané téma made in DAN. Škoda, že nemám obrázek svého blogu musím si zase nějaký vypůjčit.

 

 

 

 

 

 

 

Nepamatuji si sezonu, kdy měl Arsenal tak silně obsazenou pozici jako v letošní sezoně ve středu našeho halfu.( Možná by mně někteří větší pamětníci mohli opravit co Oldo ??) Ať už to byl Vieira s Petitem, Vieira s Gilbertem nebo Gilberto s Fabregasem hráči, kteří nastupovali místo nich je nedokázali stoprocentně nahradit. Letos je situace úplně jiná konkurence je opravdu silná ani se některým hráčům nedivím, že začínají házet flintu do žita. Gilberto, Flamini, Diarra, Denilson, Diaby a samozřejmě Cesc. A to k tomu seznamu nechci přidat naturalizované křídla Rosického s Hlebem.

Celý tento problém s přetlakem ve středu naší zálohy, kde jisté místo má samozřejmě pouze Cesc vznikl v přípravě na naši sezonu. Nikdo už nepočítal, že Mathiue, který už měl sbalené kufry se rozhodne na poslední chvíli a možná posledním posezením s Wengerem zůstat a zkusit se znovu poprat o svůj flek. A všichni víme jak to dopadlo. Nechci tvrdit,že Flam hraje v životní formě, protože věřím, že může být ještě lepší. Ale řekl bych odvádí velmi dobrou práci.

 

Gilberto, který byl minulou sezonu nepostradatelný se rozhodl reprezentovat Brazilii na mistrovství jižní Ameriky, kterou všechny hvězdy bojkotovali a vynechal předsezónní přípravu. Po příjezdu se asi nestačil divit. Přišel nejen o kapitánskou pásku, ale i o svůj flek v základní sestavě.  Naštěstí je to 100% profesionál a respektuje Wengera, proto svou frustraci neventiluje v novinách.

 

To nejde říct o jiném hráči, který do klubu dorazil až jako last minut posila. Lassana Diarra už v prvních rozhovorech se nebál říct, že pokud nebude hrát změní v zimním přestupním termínu opět klub.

A to ještě nezačal reptat další v řade Aboue Diaby, kterého Wenger uklidil na levou stranu jako náhradníka pro občas zraněného Rosického. Tedy na místo, které Diabymu nesvědčí a pokud se k tomu přádá i slabší momentální forma vznikne z toho taková holomajzna jakou Aboue v poslední době předvádí viz zápasy proti Pompey a Burnley.

 

Situace se zanedlouho stane neúnosnou a Wenger ji bude muset řešit. Věřím, že by si rád ponechal všechny hráče, ale z největší pravděpodobnosti někdo naše řady brzo opustí. Flamster, který z věřím, že podepíše novou smlouvu to nebude. Černého Petra dostane nejspíš jeden z dvojice Gilberto – Diarra. Na jedné straně respektovaná persóna, která odvedla Arsenalu pět let cenných služeb. Na druhé straně talentovaný, ale uplakaný fotbalista. Do konce ledna se tato zamotaná situace může vyřešit. I když dnešní vynechání Diarry ze sestavy na semifinále CC může být malou nápovědou.

Wengerovi toto rozhodnutí vůbec nezávidím. Nevím komu bych dal přednost. Na jedne straně srdce mi říká přece Gilberto ty vole bráníš ho tady půl sezony před všemi kritiky a ted bys ho při první příležitosti picnul někam jinam. Ale i když si to nechci přiznat roky prostě nejdou zastavit a Gilberto už nemá tu rychlost a houževnatost, kterou vyžaduje Premierleague ( spíš bych měl hovořit v budoucím čase) Gio si nezaslouží, aby konec své skvělé kariéry vysedával někde na lavičce náhradníku a nastupoval po boku 19-letých kluku v zápasech Carling Cupu. Pokud by měl odejít tak mu přeji angažmá v nějakém pořádném klubu.

Hlava by naopak hlasovala pro Diarru, který může pro nás v dalších sezonách odvést cenné služby. Svým stylem je podobný Flaminimu, rychlý, umí zajet, dobrá rozehrávka, ale pokud si neuvědomí, že hraje v Arsenalu, kde se o svůj flek bojuješ každý zápas nebo trenal  tak raději ať přestoupí někam do Oldhamu tam bude hvězda a bude mít svý jistý. Nevím co čekal, když  přestupoval od „Rusa „k nám. Asi si myslel, že bude hrávat s bandou nějakých trampu. Pokud neubere ze svých požadavku a srdceryvných novinových článků ať se raději pakuje o dům dal. Takový Everton, Pompey, Blackburn, NUFC  nebo Spuds 5 mil. Liber na stůl rádi vysází. A kde za šest měsíců vyděláte 3 mil. liber J

 

 

No hlavně ať dneska porazíme ty smradlavé scumy z Xaverova.