Kdo přijde na pozici defenzivního záložníka?

Tak tuhle otázku si asi pokládá téměř každý z vás, a i angličtí novináři usilovně hledají ideálního partnera pro Cesca Fabregase. Podle nejnovějších zpráv by pak na tento post měli dojít dokonce hned dva hráči…

Tím prvním je Blaise Matuidi, kterého Wenger velmi dlouho sleduje, tím druhým pak Patrick Vieira. Spekulace o příchodu bývalého kapitána Arsenalu nabírají na čím dál tím větší intenzitě, žurnalisti z anglických novin už považují tento transfer za téměř uzavřený, hlavní role Paddyho by pak měla být pomáhat Matuidimu a být jeho mentorem.

Francouzský stratég dnes potvrdil, že je připraven utrácet peníze za nové posily, což jistě potěšilo nejednoho fanouška Kanonýrů. Odchod Adebayora a především pak Tourého do konkurenčního City byl totiž podle mnohých z nich krokem vedle. Nicméně, klub ze severu Londýna za oba utržil částku pohybující se okolo 40 miliónů liber, cena reprezentanta Francie do 21 let by se pak měla pohybovat okolo 5 miliónů.

Matuidi je přesně tím typem hráče, kterého rád Wenger kupuje, je mladý, talentovaný, ale má už pěknou řádku zkušeností, vždyť v současnosti je kapitánem v St. Etienne, a abych byl trošku satirický, je i Francouz.

Ředitel St. Etienne a bývalý skaut Arsenalu Damien Comolli pak nedávno uvedl, že pokud na hráče podá nabídku někdo z „elitní desítky evropských klubů“, bude jí velmi těžké odmítnout.

Wenger a Vieira zůstávají i po hráčově odchodu nadále blízkými přáteli. Paddy odešel v létě roku 2005 za 13,7 miliónů liber do Juventusu a od té doby je častým návštěvníkem zápasů na Emirates. Vieira strávil poslední dva týdny v Londýně, často byl vídán ve společnosti Arséne Wengera, což si mnozí vysvětlují jako rokování o budoucí smlouvě.

Vieira by rád přestoupil nazpátek Anglie, v Interu totiž nepatřil v poslední sezóně do základní sestavy. Sám hráč se chce co nejlépe připravit na MS 2010, kde by i rád zakončil svou profesionální kariéru. Podle zákulisních informací se pro něj připravuje jednoroční smlouva, plat se pak bude odvíjet podle fotbalistových výkonů na hřišti. Defenzivní záložník údajně taktéž akceptoval fakt, že by nehrál zápas každý týden, nicméně, je stále odhodlán dokázat, že má na to, aby hrál fotbal na té nejvyšší úrovni.

Vieiru v uplynulé sezóně Serie A ale velmi často trápila zranění, což rezultovalo v to, že nastoupil pouze k 10 utkáním. V předsezónní přípravě Interu ale ukázal, že je v dobré formě, a že je fit.

Wenger by vyjímaje defenzivního záložníka také podle nejnovějších informací rád získal i nového útočníka, coby náhradu za Emmanuela Adebayora, v současnosti se pak nejvíce zajímá o André-Pierre Gignaca z Toulouse a Marouane Chamakha z Bordeaux.

Sám manažer Arsenalu pochopitelně žádná konkrétní jména nepotvrdil, stále se drží svého pravidla, že před uzavřením smlouvy s hráčem nebude nic konkrétního prozrazovat, jinak by se jeho cena i dvojnásobně zvýšila. Nicméně, potvrdil, že stoprocentně chce svůj tým posílit: „Pokud budeme někoho potřebovat, přivedu ho. Máme k dispozici finance, ale pro nás je podstatné je utratit tím správným způsobem.“

I Andrej Aršavin se vyjádřil k tomu, koho by měl Arséne Wenger přivést. Ruský internacionál je toho názoru, že by bývalý manažer Monaka rozhodně měl posílit defenzívu svého mužstva: „Po odchodu Tourého by měl být naším hlavním cílem přichod spíše někoho do defenzívy než do ofenzívy.“

Aršavina pak velmi zaujaly výkony nové posily, tedy Thomase Vermaelena, ale je mu jasné, že bývalý kapitán Ajaxu ihned nezaplní místo po Kolo Tourém.

„Je opravdu velmi dobrý. Ale je pro něj pochopitelně velmi obtížné ihned nahradit jednoho z nejlepších obránců v mužstvu.“

„City velmi dobře posílili svůj tým. Neřekl bych, že budou bojovat o titul, ale mají dobrou šanci dostat se do Big 4.“

/skysports, daily mail/