Keown : Arsenal je Wengerovo dítě

 Martin Keown, legendární obránce Gunners o nové smlouvě Arsene Wengera…

" Rozhodnutí Arsene Wengera prodloužít smlouvu je skvělá zpráva pro všechny lidi spojené s klubem."

" Měl jsem po odchodu Deina obavy, že Wenger novou smlouvu nepodepíše. David Arsena do Arsenalu přivedl, proto jsem si jistý, že Francouz se rozhodoval nad svojí budoucnosti v klubu. Nyní však všichni vidí, že má zájem i nadále pracovat v Arsenalu a pokračovat rozvíjet tento mladý a talentovaný tým."

" Je to neuvěřitelný člověk, klidný, uvažlivý a velmi inteligentní. Wenger zachází se všemi hráči jako s dospělými. Vždycky se mu dostane pozitivní odezvy ze strany týmu. Nemyslím si, že by kdokoliv koho si do Arsenalu přivedl byl jeho přístupem zklamaný."

" Na přestupovém trhu je neobyčejně chytrý. Za 11 let co působí v Arsenalu objevil několik talentů, bez toho, aby utratil spousty peněz. Letošní léto koupil čtyři nové hráče. Myslím si, že by jich bylo více, kdyby byla vyřešena jeho budoucnost v klubu – ale nyní už může v klidu realizovat své další plány."

" Počítám s tím, že nás na Emirates Stadium čeká skvělé období."

" Wenger má smlouvu na další čtyři roky a myslím si, že to budou jeho nejlepší roky v Arsenalu. Je zase o něco zkušenější, tým hraje čím dál tím lépe, adaptoval se na prostředí nového stadionu a hovoří se o příchodu nových investorů."

" Arsenal je jeho dítě. Klub se od jeho příchodu od základu změnil. "

" Myslím si, že jeho cílem je vytvořit z Arsenalu klub, který by byl větší než Real Madrid nebo Manchester United – v nejbližších letech se mu to může povést."

/ BBC/