Keown o „Young Guns“

 Keown vs. HorseFace

Martin Keown dlouholetá opora Gunners připomněl Arsene Wengerovi jeho rozhodnutí o nominaci mladých hráčů na finálový zápas Carling Cupu s Chelsea.

" Toto je jejich pohár, který jim pomůže zlepšit se. Vedli si dobře proti velkým klubum tohle je pro ně další krok – zaslouží si hrát."

" Vedení klubu a manager si zaslouží uznání, že věřili těmto mladým hráčům a dokázali je zabudovat do týmu v tak mladém věku. Pokud se podíváte na vývoj mladíku v průběhu celé letošní sezony, vybojované finále je pro ně taková třešnička na dortu. Normálně máte v klubu jeden nebo dva talentované hráče, ale v Arsenalu je jich spousta. "

Keown o "Young Guns"

Denilson

19 let

záložník

Carling Cup appearances: 5

" Nejvíce na mně zapůsobil. Přišel v létě z Brazilie jako poslední, ale má velký vliv na tým. Výborný technika, trošku podobný svému konkurentovi Fabregasovi. Cením si u něj vítěznou mentalitu. Zazářil proti Spurs."

Theo Walcott

17 let

Útočník

Carling Cup appearances: 5

" Pracuji s nim tak vím jakou dokáže vyvinout rychlost, je neobyčejná. Je na něm obrovský tlak, obtížně se mu na hřišti hledá jeho pozice, proto často hrává na křídle. Má šanci stát se hráčem typu Michela Owena."

Armand Traore

17 let

Obránce

Carling Cup appearances: 5

" Gael Clichy přesto, že mu je teprve 21 let dělá svou práci skvěle, na hřišti je to takový " energetic tiger ", ale brzo bude pod tlakem Traoreho. Další Francouz, který na mně okamžitě zapůsobil. Vynikající v ofenzivě, rychlý a silný. Měl by se i nadále zlepšovat.

Abou Diaby

20 let

Záložník

Carling Cup appearances: 3

" Opravdový profesionál. Dokázal těžce pracovat, když se vracel po ošklivém zranění, které si přivodil v minulé sezoně v zápase proti Sunderlandu. Často se ho porovnává s Patrickem Vieirou a není těžké vidět proč. Stává se z něj hráč světové třídy."

Johan Djourou

20 let

Obránce

Carling Cup appearances: 3

" Nedostalo se mu tolik důvěry na jakou zaslouží. Původně přišel do klubu jako záložník. Je silný, může nastupovat na několika pozicích. Střední obrana vypadá jako silné místo týmu."

Alex Song

20 let

Záložník

Carling Cup appearances: 3

" Hostování v Charltonu je pro něj dobrý krok, ale kdyby zůstal mohl si zahrát ve finále. Dobře vykrývá prostor, cítí nebezpečí, umí číst hru a nebojí se odebrat balon. Na hostování by měl ukázat svoji kvalitu"