Keown: Vermaelen a Koscielny vytvoří skvělý pár

Bývalý střední obránce Arsenalu Martin Keown si myslí, že Thomas Vermaelen a Laurent Koscielny budou srdcem budoucí defenzívy Gunners.

V rozhovoru pro Daily Mail se Angličan svěřil s tím, že na něj zapůsobila první sezóna působení Laurenta Koscielnyho v dresu Arsenalu. Podle něj měl být Laurent pouze náhradníkem, ale když se zranil Thomas Vermaelen, tak nebylo jiné cesty.

Vermaelen by se měl vrátit do hry příští měsíc a bude zajímavé sledovat, jak bude Wenger stopery točit, když nyní hraje ve velké formě i Johan Djourou. 

“Sice byl při svém debutu proti Liverpoolu vyloučen, ale jinak na mě Koscielny od té doby, co přestoupil z Lorientu do Arsenalu, působí velmi dobře. Wenger jej nejspíš kupoval s vědomím, že je mu pětadvacet let, a že jej letos nebude tolik využívat. Tím, že se zranil Thomas Vermaelen, neměl vlastně jinou možnost.“

“Urychlilo to jeho vývoj a myslím si, že s Vermaelenem budou eventuálně tvořit skvělý pár. Jsou na tom velmi dobře technicky a jsou také pohybliví, což je v této době důležitější, než být pouze fyzicky vyspělý.“

“Koscielny své kvality prokázal tím, jak se vypořádal s nebezpečím proti Barceloně.“

/thegunninghawk.com/