Key Battles: Arsenal v Man City

Po dvojtýždňovej reprezentačnej pauze budeme dnes na Emirates Stadium hostiť Man City. Cieľom dnešného zápasu bude pomstiť novembrovú prehru 0:3.

Emmanuel Adebayor v Vincent Kompany

Uzdravený Adebayor môže byť dnes späť v základnej jedenástke Arséne Wengera, minulý víkend zabezpečil Togu víťazstvo nad Kamerunom 1:0. Vincent Kompany, letná posila z Hamburgu SV, odohral v lige za Citizens 27 z 30 zápasov, zneškodnil 30 útočných akcií súpera a vsietil jeden gól. Avšak Togský útočník, ktorý doteraz skóroval osemkrát, sa bude snažiť odčiniť dlhú dobu, takmer 2 mesiace, počas ktorej kvôli zraneniu nemohol nastúpiť.

Gael Clichy v Shaun Wright-Phillips

Gael Clichy bude musieť dnes vydať zo seba maximum, aby ustrážil Wrighta-Phillipsa, ktorý má z celého týmu najvyššiu úspešnosť v útočných prienikoch. Na druhej strane má Clichy zďaleka najviac úspešných prihrávok spomedzi všetkých hráčov Arsenalu. Úspešne zvládol 15 osobných súbojov, čo je ale o 5 menej ako má na konte jeho dnešný súper.

William Gallas v Robinho

Robinhove hodnotenie je tak zaujímavé, aký nesmierny je jeho talent. V tejto sezóne zaznamenal 25 úspešných osobných súbojov, obdŕžal 3 žlté karty a vstrelil 11 gólov v 24 zápasoch. Po 180 minútach odohraných v národnom drese dnes na Emirates Stadium nastúp i William Gallas, ktorý prekvapivo v porovnaní s Robinhom je so 72% úspešnejší v nahrávaní, zatiaľ čo Brazílčanova úspešnosť je len 64%.

Tackles won 13 10

Preklad tabuľky: APPEARANCES – odohrané zápasy, MINUTES PLAYED – odohrané minúty, ASSISTS – asistencie, CLEARANCES – prerušené útoky súpera, SUCCESSFUL DRIBBLES – úspešné prieniky, UNSUCCESSFUL DRIBBLES – neúspešné prieniky, GOALS SCORED – góly, COMPLETE PASSES – kompletné prihrávky, INCOMPLETE PASSES – nekompletné prihrávky, SHOTS ON TARGET – strely na bránu, SHOTS OFF TARGET – strely mimo bránu, TACKLES WON – vyhrané osobné súboje, TACKLES LOST – prehrané osobné súboje