Do klubu přichází Marcel Lucassen a Lee Herron

Na konci uplynulého týdne vedení Arsenalu oznámilo dvě nové tváře. Jedná se o posílení mládežnických výběrů, konkrétně do Londýna směřují Marcel Lucassen a Lee Herron.

Marcel Lucassen do nového působiště přichází jako osoba odpovědná za všechny trenéry a týmy od U-9 do U-23, starat by se měl o rozvoj hráčů.

Lucassen uplynulé tři sezóny působil v dubajském Al-Nasr, kde vykonával pozici technického ředitele. Zároveň dohlížel nad mládežnickou akademií a podporoval vývoj národního vzdělávacího programu trenérů pro svaz SAE.

Ještě před dubajským angažmá se Lucassen podílel na chodu německé federace, kde měl zodpovědnost za individuální technický a taktický rozvoj mládežnických týmů Německa. V té době zároveň dělal asistenta u klubu 1899 TSG Hoffenheim. Ve zmíněné federaci byl jedním ze strůjců zlepšeného herního stylu Německa.

Společně s ním ještě Arsenal posiluje Lee Herron. Lee k nám přichází z Readingu, kde působil sedmnáct let a byl klíčovou postavou akademie. Od roku 2016 vykonával pozici mládežnického manažera Readingu.

/arsenal.com, foto: twitter.com/Chris Wheatley/