Kolář: Rosický může chybět až pět měsíců

 Fyzioterapeut české reprezentace Pavel Kolář si myslí, že našel problém svalových zranění záložníka Arsenalu Tomáše Rosického.

Už to začíná být obehraná písnička Rosický, který odehraje tři dobré utkání se zraní a chybí Arsenalu několik týdnu. Přes léto nepomohla ani operace zubů. Kolář odhalil, že Rosa má špatnou koordinaci svalových pohybů. Některé svaly při běhu nezapojuje téměř vůbec, jiné – jako jsou právě ty stehenní – příliš. A právě ty pak neúměrné zatížení nevydrží. Problém se dá odstranit, ale léčí se minimálně čtyři až pět měsíců.

" Nastoupit ve středu je pro Tomáše úplně stejný risk jako nastoupit za Arsenal za týden. Tomáš má nerovnovážnou svalovou strukturu. Myslím si, že to je problém proč je neustále zraněný. Některé jeho svaly pracují více, jiné nejsou tolik vyvinuté."

" Problém je v koordinaci svalů, které Tomáš používá. Svaly na zadní straně stehna emormně přetižuje, je to problém od dětství."

" Přesto se tyto škodlivé stereotypy dají různými druhy cvičení odstranit. Není to práce na týden, ale minimálně na čtyři pět měsíců. Cvičit přitom musí Tomáš denně zhruba dvě hodiny."

" Myslím si, že prevence v Anglii není na takové úrovni jako v Německu. V Arsenalu nejsou na takové úrovňi jako v jiných evropských velkoklubech. Tomáš musí cvičit sám. Snad bude lepší, aby Arsenal věděl o jeho problémech. Já mu v tom nemůžu pomoct, to je Tomášova osobní věc."

/ eatsleapsport, BBC, idnes.cz/