Apríl : Kolo Touré dalším navrátilcem v Colney

 

Redakce gunners.cz se omlouvá všem čtenářům, ale článek o Kolo Tourém byl prostě aprílový žert. Nashledanou za rok 

Když před 18 měsíci odešel Sol Campbell z Notts County a požádal Arséne Wengera o možnost trénovat v Colney aby neztratil fyzickou připravenost a mohl si v lednovém transferovém období hledat nového zaměstnavatele, byla odborná veřejnost i novináři postupem vedení severolondýnského klubu a souhlasem Bosse překvapena. Důvodem pro to byla skutečnost, že Arséne Wenger je znám svým dlouhodobým důrazem na práci s mladými hráči, Campbell však přesto ve druhé polovině loňské sezóny prokázal, že ještě nepatřil do starého železa.

Po Campbellovi pak v tréninkovém angažmá následoval další z éry The Invincibles Robert Pirés, Thierry Henry a nyní v rychlém sledu Jens Lehmann a Jeremie Aliadiere. Robert Pirés sice odešel do Aston Villy a Thierry Henry zpátky do USA, ale v případě Jense Lehmanna a Aliadiera se zdá, že manager Wenger profitoval z jejich smluvní volnosti a plánuje je využít minimálně ve zbytku sezóny.

Nikoho tak už ani příliš nepřekvapilo, když se v tréninkovém středisku Arsenalu na předměstí Londýna, v Colney, objevil před několika dny Kolo Touré. Fanouškům je známa jeho „dopingová“ aféra, po které byl před necelým měsícem tento bývalý hráč Arsenalu trenérem Citizens suspendován a to do doby disciplinárního vyřešení jeho prohřešku anglickou fotbalovou federací. Touré se sice snažil pozitivní nález zakázaných látek ve svém vzorku moči bagatelizovat výmluvou na vedlejší účinky hubnoucího preparátu své manželky, ale skutečnost je taková, že po suspendaci mu bylo zakázáno i společné trénování s A mužstvem manchesterského týmu. A to je pro reprezentanta Pobřeží Slonoviny opravdová rána, protože se může stát, že v případě byť i podmíněného zákazu činnosti se v důsledku tréninkového manka nedostane do základní sestavy Citizens pro příští sezónu.

Vedení Arsenalu ani sám manager Wenger či jeho asistent Pat Rice se zatím k celé věci kolem přítomnosti Tourého v Colney odmítají vyjádřit a odkazují na tiskovou konferenci, která bude tak jako před každým víkendovým utkáním, tedy v pátek po poledni. Je pravděpodobné, že Touré v případě potrestání ze strany federace bude z týmu Manchester City na hodinu propuštěn a stane se volným hráčem. Pokud však v nejbližších týdnech bude v Colney trénovat se svým bývalým mužstvem a podaří se mu Bosse přesvědčit, že je fyzicky na výši, dá se očekávat, že vedení klubu z Ashburton Grove se pokusí absenci Vermaelena a častá zranění Djouroua vyřešit krátkodobým angažováním navrátilce Tourého.

/turkey_sport.co.uk/