Komentář: Čas letí, čas přichází. Obhajoba je u konce, Mikela čekají klíčové měsíce

Dlouho to vypadalo skepticky. Nutno však přiznat, že dvojice Arteta, Edu si nakonec vede slušně. I díky trpělivosti (či možná neznámým fíglům ve smlouvách) na nových posilách Odegaard, Ramsdale dohromady ušetřila nějakých 30 milionů liber. Tedy v podstatě na novou posilu…

Tavares (back-up), Lokonga (back-up – základ), White (základ), Odegaard (základ), Ramsdale (základ?). To jsou zatím posily Arsenalu v letním přestupovém období. Okamžitý základ by z nich měl tvořit Martin a Ben, ostatní jsou spíše na rozhraní.

Pokud klapne dvojice Odegaard, Ramsdale, o čemž snad už nikdo nemůže pochybovat, tak Arsenal za léto utratí 129 milionů liber, což je dosud nejvíce ze všech týmů Premier League. Přičemž se dá ještě počítat s tím, že částka se do konce srpna pravděpodobně ještě vyhoupne o nějaké miliony nahoru.

Arteta tak od svého příchodu v prosinci 2019 téměř utratil čtvrt miliardy liber, což zajisté není málo. Ano, jakási očista v kádru byla potřeba, rozhodně se však nejedná o malou sumu.

Postupně tak dostává to, co v podstatě při tvorbě kádru potřebuje (pochopitelně vždy může být lépe). Nyní tak je na čase to ukázat i na hřišti – jak předváděnými výkony, tak výsledky.

Vzhledem k tomu, kolik už dostal prostoru a také nemalých finančních prostředků, nebude mít od fanoušků příliš prostoru na chyby.

Když navíc připomene, o jaké hráče se může, nebo po návratu ze zranění bude moci opřít (Saka, Tierney, Gabriel, Partey, Gabs, ESR), tak Arsenal do budoucna může čekat velice zajímavá budoucnost.

Otázka, zda k tomu skutečně dojde. Návrat do Evropy (minimálně EL) musí být tím nejmenším cílem. Kádr rozhodně tak špatný není.

Blog vyjadřuje pouze soukromé názory autora.