Koscielny a Ramsey po zápase s Middlesbrough

Laurent Koscielny a Aaron Ramsey odpovídal na dotazy novinářů po pondělní výhře na půdě Middlesbrough.

Laurent Koscielny hrál po celou svou kariéru v Arsenalu v obranné čtveřici, jaké to tedy bylo hrát pro změnu ve třech středních obráncích? Nejen to níže.

o velkém vítězství…
Dnes večer bylo důležité získat tři body. Byli jsme ve špatné situaci, protože jsme toho dost prohráli a dnes večer jsme potřebovali ukázat naši kvalitu. Nebylo to perfektní, ale na hřišti jsme tomu věřili a snažili se, snažili jsme si navzájem pomáhat, bojovat v soubojích a hrát s míčem. Je dobré si odsud odvézt vítězství. Dobré to je i pro naši sebedůvěru, ta se pomalu vrátí, ale dnes večer bylo důležité zvítězit.

o třech středních obráncích…
Pro mnoho hráčů to bylo poprvé, co hráli v rozestavení 3-4-3 a bylo to velmi rozdílné. Máme ale zkušenosti a jsme inteligentní. Myslím, že v první půli to bylo dobré, v druhé už to bylo náročnější protože na nás více tlačili a hráli spoustu dlouhých míčů. Bylo to těžší, ale jsme rádi za výsledek, za systém. Hráli jsme dobře s míčem a dokázali jej držet, což je dobře.

Aaron Ramsey svým výkonem v pondělí večer zaujal, když připravil vítěznou branku pro Mesuta Ozila. Co řekl po zápase si můžete přečíst níže.

o důležitosti vítězství…
Ano, samozřejmě. Oni bojují o body na spodku tabulky a my o to, abychom se dostali zase na správnou vlnu, takže bylo důležité získat tři body. Myslím, že jsme hráli dobře, dobře jsme odpověděli na obdrženou branku. Nepolevili jsme, pořád jsme se snažili dostávat do nebezpečných pozic a nakonec odjíždíme se třemi body.

o třech hráčích vzadu…
Celý týden jsme na tom na tréninku pracovali. Byla to menší změna systému, ale myslím, že jsme si s tím dnes večer dobře poradili. Naši krajní beci se dostávali do nebezpečných míst a hráli jsme celkově dobře.

o nadějích na TOP 4…
Samozřejmě to bude velmi obtížná cesta, ale jsme připraveni na tuto výzvu. Musíme začít získávat tři body. Zbývá nám do konce sedm zápasů, takže je důležité jít zápas po zápasu. Myslím, že je budeme muset všechny vyhrát, jsme toho schopní, ale bude k tomu zapotřebí neskutečného množství koncentrace v každém zbývajícím zápase.

/arsenal.com/