Krize Arsenalu ???

 Co se děje v Arsenalu ????

Americký multimilionář Stan Kroenke, který vlastní kluby St Louis Rams ( NFL), Denver Nuggets (NBA), Colorado Avalanche (NHL) a Colorado Rapids zakoupil od společnosti ITV 9,99 % akcii Arsenalu za 65 mil.liber plus některé podíly od největšího akcionáře klubu Dannyho Fiszmana za 3,9 mil.liber.Čímž získává 11,26 % akcii Arsenalu.

Dein a Fiszman v té době popírají, že by se mohlo jednat o prodání klubu americkému investorovi. Mělo se jednat pouze o spolupráci mezi Arsenalem a Colorado Rapids v rámci pomoci rozvoje klubu s MLS.

 Situace se však vyhrotila včerejším odchodem Davida Deina s vedení klubu z důvodu nepřekonatelných názorových rozdílů. Spekuluje se David Dein se svými 14 % akcii se přidal na stranu Kroenkeho a souhlasil s prodejem klubu, především z důvodu, aby mohl Arsenal opět finančně konkurovat klubům silné americko – ruské trojky. Prodej za oceán se však nelíbil předsedovi Petru Hill-Woodovi a hlavním akcionářům Danny Fiszmanovi, Lady Nina Bracewellová Smith a Richardu Carrovi, kteří se dohodli, že své akcie nejmín jeden rok neprodají. Společně dají dohromady 45 % akcii klubu.

Na tahu ted bude David Dein, který se bude muset rozhodnout co udělá se svými 14 % za 57 mil.liber. Pokud se rozhodne je prodat amíkovi Kroenkemu udělá z něj největšího akcionáře klubu, ale i tak pro něj bude velmi těžké dosáhnout úplné převzatí klubu. Uvidíme jak se celá situace v našem klubu dál vyvine.

Kdo vlastní 62.217 akcii Arsenalu ???

 

Danny Fiszman 24%
Lady Nina Bracewell-Smith 15.9%
David Dein 14.6%
Stan Kroenke 11%
Richard Carr 4%
Sarah Margaret Phipps-Bagge 2%
Geoffrey Klass 2%
Other directors and 'family’ 2%
Peter Hill-Wood 0.5%
1,550 'small’ shareholders 12%
Held via nominee accounts
(inc Lansdowne Partners 2.8%)
12%

 

 

 

/ BBC, times, guardian, telegraph/