Kroenke nezaplatil za část akcií Arsenalu

Stan Kroenke stále nezaplatil členům vedení Arsenalu £50m za akcie navzdory faktu, že se přibližuje plnému převzetí klubu.

Americký miliardář minulý týden velmi pokročil k hranici 29,9% akcií klubu, což by ho donutilo spustit formální převzetí zbytku podílů. Avšak zaplatil pouze polovinu celé částky, která je £100m z minulého prosince, kdy zvýšil svůj podíl z 12,38% na 28,3%.

Zasvěcení jsou znepokojeni, jelikož mu může trvat léta, než zaplatí. Kroenke dluží Fiszmanovi, nejvlivnějšímu řediteli Arsenalu, téměř £40m a taktéž plně nezaplatil Richardu Carrovi, dlouholetému členovi vedení klubu, jehož 4,38% koupil před více jak 10ti měsíci za téměř £25m.

„Na rozdíl od Alishera Usmanova (moskevský miliardář, který vlastní 25% Arsenalu), Kroenke nemá £500m „válejících se v bance“. Může to trvat několik měsíců, i let než zaplatí všechny svoje dluhy,“ prohlásil zdroj blízký vedení klubu.

/The Times/

Tolik The Times, a nyní názor z tábora londýnských fanoušků, podotýkám, že bez jakékoliv korekce…

„Dobře, hodně povyku dnešní ráno. Zdá se, že náš tichý Američan koupil akcie od Dannyho a Carra, ale zapomněl za ně zaplatit, což je starý americký způsob obchodování – kupování společností za peníze jiných, sprosté.

Jedna z pozitivních věcí na Arsenalu byla, že klub byl vždy vlastněn Brity a ne Američany, kteří financují vše z pohledávek, krom několika málo klubů, což je utopie která může velmi brzo skončit.

Teď mě nenapadá důvod, proč by Fizman a jeho kolegové prodávali svoje akcie někomu, kdo by za ně obratem ruky nezaplatil, Carrovi dlužil peníze víc jak 10 měsíců. Myslel jsem, že Kroenke je miliardář.

Podívej Danny, koupím si je za těchto podmínek, a on to udělá, hlavně když dostane velkou odměnu, je blázen? 

Nino, tvůj podíl si koupím taky, mohu převzít celý Arsenal FC, aniž bych zaplatil za jedinou akcii, trhni si nohou Usmanove, děláš to blbě!

Velmi doufám, že tyto příběhy nejsou pravdivé, velmi to připomíná co Glazierové udělali v ManU. Převzali profitující klub a uvrhnuli ho do dluhů.Ne, díky USA“.

/ Le Grove/