Kroenke opět blíže k převzetí Arsenalu

Stan Kroenke dnes odkoupil dalších deset akcií Arsenalu a o další krok se přiblížil k formálnímu převzetí klubu. Americkému miliardáři po dnešním dnu chybí již jen 62 akcií k překročení hranice 30%, což by mu umožnilo podle stanov klubu předložit oficiální nabídku ostatním akcionářům k převzetí klubu.

Kroenke, který je současně vlastníkem týmu z americké NBA Denver Nuggets a fotbalového týmu Colorado Rapids přijal v uplynulém měsíci účast na valné hromadě, ale odmítl komentovat své záměry okolo Arsenalu. Jeho politika tak zůstává zahalena rouškou tajemství. 

Vlastníci společnosti Arsenal F.C.

Stan Kroenke (29,9%):

Američan je největším akcionářem klubu, chápaný jako svým způsobem „spasitel“. Dosud však nerozkryl své záměry.

Alisher Usmanov (25%):

Svoji účast v klubu zahájil rychlým nákupem akcií za „přemrštěné“ ceny, ale pravděpodobně již ztratil možnost k převzetí klubu.

Danny Fiszman (16,11%):

Udivil každého, když v roce 2007 z dosud nevyjasněných důvodů prodal 659 akcií (každou za Ł5.975) Kroenkemu. Uvedl, že to udělal proto, aby zaokrouhlil počet vlastněných akcií dolů na 15 tisíc kusů. Odstěhoval se do Švýcarska. 

Lady Nina Bracewell-Smith (15,9%):

V lednu uvolněná z představenstva klubu, nedávno jí bylo umožněno se vrátit. Její podíl se může do budoucna ukázat jako rozhodující, pokud se spojí s Usmanovem. 

Rodina Hill-Wood (1,04%)

Ostatní (12,35%)


/Timesonline.co.uk/