Kvarteto našich hráčů se rozpovídalo po vítězném derby!

„Fanoušci nám dodali energii a sílu!“

Pierre-Emerick Aubameyang byl v neděli muž činu. Gabonský útočník zaznamenal dvě branky, při další nezapomenutelné výhře nad Tottenham Hotspur na domovském stánku Emirates Stadium.

Zde přinášíme co řekl po zápase:

o vítězství 4-2 …

Měli jsme skvělý začátek prvního poločas, ale po prvním inkasovaném gólu jsme měli chvíli, kdy jsme byli v hlavách trochu dole. V kabině o poločasu jsme byli přesvědčeni, že se dokážeme vrátit do zápasu a otočit ho v náš prospěch. A taky, že dokázali. Cítili jsem sílu a energii, která do nás proudila od neskutečných fanoušků. Šli jsme si za výhrou.

na to, zda se nyní cítí odolnější …

Myslím, že jo. Vidíme, že ve druhém poločase hrajeme velmi dobře a dokážeme zápasy otáčet. Nevzdáváme se a důležitá je týmová mentalita.

o tom, že začínáme stoupat tabulkou …

Myslím, že právě teď je nejdůležitější náš výkon na hřišti. Samozřejmě chceme pokračovat v nastolených výkonech i nadále a vyhrát každý zápas. Jsme 19 utkání neporaženi, to je skvělé. Musíme pokračovat dál.

zda je to nejlepší výsledek a výkon sezóny …

Myslím, že ano.

Pierre-Emerick Aubameyang je v skvělé formě právě teď.

Gabonský útočník vsítil svůj 11. a 12. gól sezony v nedělním derby v severním Londýně na stadionu Emirates Stadium, čímž se mu podařilo předskočit o dva přesné zářezy před Sergia Aguera, Raheem Sterlinga a Harryho Kane v soutěži o Zlatou kopačkou.

„Je je ještě brzy na to myslet a mluvit o této ceně, a hlavně v této lize je plno skvělých útočníků“ řekl Auba. „Bude to těžké, ale jsem rád, že jsme vyhráli proti Spurs. Nejdůležitější věc, jak vždycky říkám, je tým, týmový duch.

„Myslím, že ještě nejsem na 100 % své nejlepší formy, ale už přichází! To si piště, že přichází! Proti Tottenhamu jsem se na hřišti cítil velmi dobře a jsem opravdu šťastný. Ale moje nejlepší forma je teprve přede mnou.

„Je to nejlepší liga na světě, takže samozřejmě je pro mě velkou výzvou vyhrát zlatou kopačku. Dávám přednost postu středního útočníka, ale vím, že můžu pomoci týmu i na jiné pozici. Ale jak jsem řekl, je to moje oblíbené místo, v neděli jsem si to náramně užil. “

 

„Je neuvěřitelný, ale to on je každý den i na tréninku.“

Aaron Ramsey ví, na kolik si fanoušci Arsenalu vítězství v derby v severním Londýně cení. Záložník vstoupil s klubem do desáté sezóny a v neděli hrál klíčovou roli jako hráč z lavičky, kdy připravil druhý gól pro Pierre-Emerick Aubameyang.

Ramsey byl po zápase také vyzpovídán. Zde je to, co řekl:

na rozdílového hráče z lavičky …

Myslím, že mnoho našich střídání v této sezoně se projevilo jako skvělý tah a mělo významný dopad na utkání. Dnes to byl opět důležitý tah trenéra. Začali jsme v první půli velmi dobře, pak jsme trochu klopýtli, ale ve druhé půli jsme se dokázali zvednout a docela přesvědčivě dokráčet za vítězstvím.

o pokynech, které obdržel při příchodu na hřiště…

Snažil jsem se hrát mezi lajnami, vytáhnout hru a tým dopředu, hrát na malém prostoru a hlavně teď máme několik útočníků, kteří jsou ve skvělé formě. Je snadné zachytit jejich náběhy a přihrát jim za obranu, jak potřebují. Oni pokaždé rozvlní míčem zadní části sítě. Jsem spokojený s tím, jak jsem hrál a jak hrál celý tým.

o vypracování druhé branky Pierra-Emericka Aubameyangova …

Bylo to neuvěřitelné, ale přesně toto dělá pokaždé v tréninku. Jednoduše zpracuje a uklidí míč přesně do rohu branky a všechno to ve vysokém tempu. Připomíná mi zakončování Thierryho Henryho. Byl dnes k nezadržení.

o měnící se mentalitě v týmu …

Jo, myslím že skórování prvního gólu je pro nás velmi důležité. Pak jsme opravdu cítili tu elektrizující atmosféru. To nám pomohlo překonat stav 1:2 a konečně přesvědčivě zvítězit v takto důležitém utkání.

o tom, co znamená porazit Tottenham …

Jsem tady už mnoho, mnoho let, takže to pro mě i fanoušky znamená strašně moc. Jsem rád, že jsem mohl hrát svou roli v tomto příběhu a všichni můžeme dnes večer jít domů šťastní.

„Ukázali jsme naši odhodlanost a duši v průběhu utkán!“

Tlak, přesnost a vášeň.

První gól Lucase Torreiry v dresu Arsenalu měl všechno co měl mít a podle jeho oslavy si ho užil stejně jako my.

„Je to moje první derby za Arsenal a je to neuvěřitelný zápas,“ řekl pro Arsenal.com. „Během týdne mi fanoušci skutečně ukázali, jak důležitý tento match je, pro klub a pro fanoušky.

„Bylo důležité, že jsme dokázali zvítězit, pro náš vývoj v tabulce Premier League, což je jeden z našich cílů. Tottenham je velmi dobrý tým a občas se těžko hledala skulinka, místo k vytvoření šance. Během hry jsme ukázali naši sílu, odhodlanost a duši. Jsme opravdu spokojeni a to já osobně, jak s mým gólem, tak s vítězstvím.

„Myslím, že můj gól byla třešnička na dortu, která dokončila tento úžasný večer. Byla to odměna za veškerou tvrdou práci, kterou zde odvádím od prvního okamžiku, kdy jsem přestoupil do Arsenalu.

„Pracoval jsem tvrdě, abych se přizpůsobil tempu a intenzitě ligy. Není tomu samozřejmě dlouho, ale myslím, že jsem se již kvalitně přizpůsobil. Chci jen poděkovat svým kolegům, zaměstnancům a všem v klubu. A hlavně fanouškům za neskutečnou atmosféru při nedělním derby“

„Lucas je neuvěřitelný, odehrál další skvělý zápas.“

Lucas Torreira nikdy nezapomene na své první derby v severním Londýně.

Zahájení utkání vedle Granita Xhaky ve středu naší záložní řady a dokončení chladnokrevnou trefou k tyči před první oslavou svého gólu fanoušky.

Bernd Leno zaujal svým těsným přátelstvím s naším uruguayským záložníkem a měl po skončení derby co říct:

o vítězství v derby …

Bylo to moje první derby a atmosféra byla neuvěřitelná. Bylo to důležité vítěztví a 3 body pro naše fanoušky i pro nás. Chceme skončit sezonou mezi prvními čtyřmi a právě v tuto chvíli se nám to daří navíc před Tottenhamem. Byl t velmi důležitý zápas.

o zdolání týmu z TOP 6tky …

Není to důležité jen pro manažera, vyhrát proti týmu z TOP 6, ale také pro nás jako tým. Ztratili jsme první dvě utkání proti Chelsea a Manchesteru City, ale proti Liverpoolu jsme již hráli velmi kvalitně. Tenkrát jsme nezískali 3 body, ale dnes se nám to konečně podařilo navíc jsme ukázali velmi dobrý výkon.

o penaltě pro Tottenhamova …

Nevím zda to měla být penalta. Byla to velmi rychlá situace. Zeptal jsem se Sona, jestli to byl faul, a on řekl, že to bylo zcela jisté, ale sám nevím. Nakonec to není důležité, protože jsme utkání vyhráli.

 ohledně změn v druhé půli …

Manažer ukázal velmi dobrý cit pro hru. Samozřejmě, že ty střídaní byly dobrým tahem, když Laca skóroval.

o Lucasi Torreirovi …

Lucas je neuvěřitelný hráč. Je to bojovník, který je pro naši hru velmi důležitým článkem a hlavně pro celou obranu. Dnes opět podal výborný výkon a odehrál nezapomenutelné derby.

o dalším utkání s Manchesterem …

Teď jsme v tabulce před Tottenhamem a hrajeme proti Manchesteru United, jednomu z největší týmů na světě. Chceme na jejich stadionu vyhrát. Je to pro nás důležitý týden.

 

 

Zdroj: Arsenal.com