Laca: Bylo to perfektní, Boss si to zasloužil

Alexandre Lacazette vyzdvihl perfektní rozloučení pro Arséne Wengera, který naposledy na domácím stadionu zamával fanouškům a zakončil tak vládu dlouhou úctyhodných 22 let.

Dvě branky Aubameyanga, společně s trefami Lacazetta, Iwobiho a Kolasinace zajistily vysoké vítězství 5-0 na sluncem zalitém Emirates Stadium nad bezzubým Burnley.

„Bylo to pro něj perfektní, za všechny ty roky, které klubu odevzdal, si to zasloužil. Bylo to dobré vítězství, hráli jsme dobře a takové velké vítězství jsme si zasloužili.“

Francouzský reprezentant v poslední době zažívá skvělé období, když byl přímo u devíti našich branek (8 jich vstřelil a na jednu přihrál) v posledních devíti zápasech.

26-letý hráč je rád za to, že se zapsal na listinu střelců při takové významné události a věří, že se svým kolegou z útoku Aubameyangem mohou v příští sezóně vytvořit nebezpečnou dvojici.

„Od svého návratu se cítím a také hraju dobře. Lidé se ptali, zda můžeme hrát s Aubou společně. Dokázali jsme, že ano a spolu s ostatními hráči jsme dnes hráli opravdu dobře.“

Severní Londýn zažil v neděli velmi emotivní odpoledne. Nejen, že se fanoušci loučili s Arséne Wengerem, poslední domácí zápas zažil také náš kapitán, Per Mertesacker.

„Wenger nebyl v ničem jiný, naprostý profesionál jako vždy. Jsme ale také šťastní za Pera, je skvělé, že dnes mohl hrát a přivítání bylo také skvělé. Takže vše bylo perfektní, pro tým i pro celý klub.“

/arsenal.com/