Lacazette – během přestávky musíme najít znovu sebedůvěru

Alex Lacazette prohlásil, že Arsenal musí využít reprezentační přestávku k tomu, aby si znovu vybudoval sebevědomí po otřesných čtyřech týdnech, kdy se klub objevoval na titulcích zpráv, bohužel však ze špatných důvodů.

Kanonýři si ze sedmi soutěžních zápasů připsali pouze jedno vítězství, v Premier League spadli ze třetí na šestou pozici a sledovat jsme také museli střet kapitána Granita Xhaky s vlastními fanoušky, incident, který jej nakonec stál kapitánskou pásku.

Sobotní porážka 2-0 na King Power Stadium vytvořila mezi týmy již devítibodový rozdíl, což vedlo k tomu, že fanoušci vyzývají vedení klubu k odvolání Unaie Emeryho. V neděli nám David Ornstein přetlumočil stanovisko klubu, ze kterého vyplývá, že Emery má podporu klubu až do léta.

Situace je pochmurná. A Lacazette to ví.

„Ztratili jsme sebevědomí a reprezentační pauzu potřebujeme.“

„Doufám, že se z toho dostaneme. Musíme pracovat ještě usilovněji, abychom opět našli sebedůvěru.“

Lacazette vypadal o víkendu trošku z formy, když měl v prvním poločase tři šance. Přestože stále předvádí fyzicky náročný a bojovný výkon, je zřejmé, že si loňský hráč roku momentálně fotbal příliš neužívá.

„Jsme velmi zklamaní, proti Leicesteru jsme měli v první půli pár šancí. Nepodařilo se nám skórovat a v těchto zápasech své šance proměnit musíte.“

„Samozřejmě chceme být mezi nejlepší čtyřkou. Jsme devět bodů za Chelsea a Leicesterem, bude to těžké, ale ve fotbale je možné všechno.“

Lacazette se nedostal do reprezentačního výběru Francie, takže po pár dnech volna se vrátí do londýnského Colney, kde budou pracovat na zlepšení. Arsenal se vrací do akce domácím zápasem proti Southamptonu 23. listopadu.