Lacazette po Fulhamu: Jsem v Arsenalu opravdu šťastný.

Alex Lacazette se v sobotu svou brankou proti Fulhamu zapsal do historie.

Náš Francouzský útočník je totiž jediným hráčem, který dal první branku sezóny ve dvou různých ročnících – 2017/18 a 2020/2021. Po zápase probíral svou budoucnost, klíčové momenty utkání nebo uspokojení z vítězství…

o výkonu…
Ano, je to nejlepší způsob, jak začít sezónu. Chtěli jsme dnes vyhrát a mít čisté konto. Myslím, že v obraně jsme předváděli dobrou hru a respektovali to, co chtěl kouč. Vítězství je nakonec naše, takže jsou všichni dnes šťastní.

o Mikelových komentářích během celého zápasu…
Chce, abychom byli perfektní. Přes týden na takovýchto zápasech pracujeme protože víme, jak důležité pro celou sezónu jsou. Jo, musíme respektovat to, co chce.

o soupeření o pozice…
Ano, pro tým, pro klub. Máme spoustu velkých ambicí. Víme, že Auba bude dávat hodně branek v této sezóně. Já chci týmu pomoci, aby byl na špici, vím, že to je můj job. Není pro mě jen hrát a spojovat hru, takže se budu snažit a předvedu tuto sezónu to nejlepší, co ve mě je.

zda je v Arsenalu šťastný…
Jsem opravdu šťastný. Jen v novinách se píše, že nejsem. Od začátku říkám, že jsem v Arsenalu šťastný a chci zde hrát a vyhrávat trofeje. Minulý měsíc jsme vyhráli titul, takže jsem v Arsenalu šťastný.

o tom, proč se Arsenal zlepšil ve venkovních zápasech…
Ano, chceme být agresivní s míčem i bez něj. Chceme se prostě zlepšit v každém aspektu hry. Proto každý den, každý týden pracujeme, abychom byli lepší.

zda je Arsenal nyní připraven bojovat o top čtyřku…
Nevím, jestli jsme připravení, ale pokusíme se o to. Každý den na tom pracujeme, snažíme se o to, abychom si top čtyřku zasloužili.

/arsenal.com, twitter.com/