Lachter : jsem stále agentem Aršavina


Sky Sports dnes s odvoláním na španělské COM Radio informoval, že Dennis Lachter, bývalý agent Andreje Aršavina, je připravený na rozhovory o přestupu AA23, jestli přijde odpovídající nabídka od Barcelony.

Andrej nedávno v rozhovoru přiznal, že od dětství snil o přestupu do Barcelony, ale současně uvedl, že si velmi váží své smlouvy v Londýně.

Především musí Barcelona zvážit formální nabídku, teprve poté mohou začít rozhovory, řekl údajně Lachter.

S ohledem na skutečnost, že AA23 nezpochybnil své nedávné vypovězení smlouvy agentovi, je diskutabilní, nakolik je možné takové vyjádření Lachtera brát vážně.

AA23 nedávno oficiálně sdělil, že ukončil spolupráci se svým agentem Lachterem a že bude své zájmy hájit sám. Za důvod  ukončení spolupráce hráč uvedl zaneprázdněnost agenta po narození jeho dítěte. a chyby  Lachtera při zpracování smlouvy, především v daňové oblasti. Lachter ale dnes tyto informace oficiálně popřel a uvedl, že jeho kontrakt s Andrejem platí ještě rok a půl a současně odmítl, že by vyzýval Barcelonu k podání nabídky za AA23. K chybám ve smlouvě se však nevyjádřil.

„Stále máme oboustranně platný kontrakt, který trvá do konce příštího roku. Do té doby jsem agentem Andreje Aršavina.

Za prvé, moje dítě se narodilo letos v lednu, a jestli to chcete vědět, nebyl jsem minulý rok skoro vůbec doma, přes 11 měsíců jsem se staral o přestup AA23 do Arsenalu.

Za druhé, je celkově divné to slyšet, Andrej nikdy nemluvil o mém dítěti, když mne potřeboval v Anglii a já se tam objevil více než 30 krát v průběhu uplynulých 12 měsíců. Obětoval jsem svůj čas, znalosti, peníze. Proto si myslím, že moje zaneprázdněnost jako důvod ukončení spolupráce je zástupný důvod.

Ano, poslal mi dopis, ale to je jako kdyby nedodržel kontrakt s Arsenalem nebo s kýmkoliv jiným. Jestli si myslí, že může jen tak přetrhnout smlouvu a vymlouvat se na narození mého dítěte, to prostě nemůže udělat. Já jsem stále jeho agent.

Nikdy jsem neříkal, že jednám s vedením Barcelony a myslím si, že se prostě někdo snaží tu historku vytvořit. Před dvěma měsíci jsem zase slyšel o sporu mezi Andrejem a ostatními hráči Arsenalu, ale to byly také výmysly. Vypadá to, že média prostě hledají senzace za každou cenu, zakončil Dennis Lachter.“


/Sky Sports, Sport.co.uk/